Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Alenka v říši divů: Za zrcadlem | Alice in Wonderland: Through the Looking Glass | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 27.05.2016
CZ premiéra: 26.05.2016
režie: James Bobin
hrají: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Alan Rickman

Alenka v říši divů: Za zrcadlem: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

V létě je zábava. Týden co týden tu máme blockbuster, byť letos jich je bohužel míň z ranku sci-fi a akce se taky zrovna napřežereme. Rodinné oddychovky holt vládnou. A pohříchu hlavně ty celodigitální, což mě děsí - když totiž vylezu z kina, kde jsem viděl za sebou upoutávky oldschoolově střižené Star Wars Story: Rogue One a proti tomu digibordely Alenčina typu, ztrácím iluze o současném Hollywoodu. Burtonem produkovaná disneyovka je ale prostě víceméně stejná jako minule, takže víte, do čeho jdete. A v tomhle traileru je rozhodně nejzábavnější ze všech, jako sebevědomá pestrobarevná estráda, která i když vydělá půlku toho, co minule, bude úspěšná.

 

Alenka v říši divů: Za zrcadlem: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Druhá Alenka hraje víceméně na jistotu. Burton sice jen produkuje, ale jeho styl je v upoutávkách patrný úplně všude a tenhle sequel navíc evidentně ani neměl být ničím jiným než „more of the same“. Takže se netvařme překvapeni, že to vypadá tak, jak to vypadá. Navíc když to je celkem fajn. Opulentní kostýmy, velkolepé scény, dobří herci… jako rodinná pohoda by to mělo fungovat bez větších problémů. Důvod, proč si trailer alespoň chvíli pamatovat, je hudba. Ta se sem zpočátku moc nehodí a Alenka díky ní působí překvapivě temně a depresivně, ale pak ten song začne dávat víc smysl a dodává traileru to, co mu chybí, tedy alespoň ždibec originality. Jinak je to ale pouze solidní hollywoodská rutina. A přesně tak nejspíš dopadne i film.  

Alenka v říši divů: Za zrcadlem: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

No pořád bych na to nešel, ale neuráží mě to a přijde mi, že to vypadá o třídu lépe než jednička. Zámek v hodinách je rozhodně zajímavý nápad, Johnny Depp nevyvádí přepálené skopičiny a hlas Alana Rickmana je vždycky jistota. Alence se tak daří vykouzlit slušnou pohádkovou atmosféru, která člověka na ploše minuty a půl nestihne omrzet, máte z toho pocit, že padne další miliarda? Na tu mi chybí hlavně výraznější náznak příběhu (ano, teaser, ale stejně) a nějaký moment, který by prodal hlavní postavu. Mia Wasikowska tu prostě jen bezcílně chodí a kouká kolem sebe, což není zrovna impulz pro návštěvu kina. Ale třeba se pletu, Bella byla vzorem pasivity a jak se na ní chodilo.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Miliardová Alenka se vrací. A bude u toho zase Tim Burton. Režijní sesličky se sice vzdal, ale jako producent má své jméno už v první krátké upoutávce, hlavně ovšem přežívá jím zhmotněná výtvarná stylizace a do sequelu se přelévá i casting. Do velké míry nesnesitelný, protože Depp tu vypadá na sedmdesát, Mia Wasikowski zas na Deppa a Helena Bonham Carter na pěst. Ale jinak víme, do čeho jdeme, takže i ten přebarvičkovaný pohádkový digikabátec, jenž má rodiny potěšit tunou 3D atrakcí, vyznívá bezproblémově... a jako tutový megahit.

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace