Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ace Ventura: Zvířecí detektiv | Ace Ventura: Pet Detective | 1994
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Tom Shadyac
hrají: Jim Carrey, Courteney Cox, Dan Marino

Ace Ventura: Zvířecí detektiv: V.I.M.


ikona
imf
ace venturajim carrey
Jim Carrey v roli, která prosadila jeho gumový ksicht do áčkového Hollywoodu... 

Jsou herci, kteří na svojí velkou roli čekají dlouhá léta a pak jsou klikaři, co to trefí na hřebíček hned při svém prvním pokusu. Tím nechci říct, že by Jim Carrey posledních dvanáct let jen tak přešlapoval. Dokázal toho hodně, ale přesto je jeho Ace Ventura cenným příspěvkem do filmové pokladnice a dodnes patří v mojí poličce guilty pleasures na jedno z předních míst. Ve V.I.M většinou "sponzoruji" spíš akční žánr a pokud bychom vyráběli nějakou definici velmi důležitých filmů, zřejmě by v ní zaznělo, že to musí být snímky kvalitní po všech stránkách.

Ace je ale jiný. Všechno v něm stojí a padá s Carreyem a volností, kterou mu scénář dopřál. Herci ve vedlejších rolích jsou zralí na odpis (i když Courtney Cox to alespoň sekne), režisér nemůže za kamerou popadnout dech a Carrey improvizuje, rozesmívá a vymýšlí na plné obrátky, až mu z toho vibruje účes vyhnaný nad tři patra. Jeho neuvěřitelná fyzická exhibice je patrná už z úvodních titulků, ve kterých stihne vytasit z rukávů své havajské košile tolik nezapomenutelných scén, že by si s tím vystačil tucet současných hollywoodských komedií. Jenže Carrey nezpomaluje, ba přímo naopak. Způsob jakým "nahazuje" sluneční brýle, parkuje svoje fáro a imituje Star Trek, to je opět jen zlomek gagů rozprostřených na ploše pouhých pěti minut. Vynásobte to dvaceti, přidejte nějakou matematickou konstantu a vyjdou vám hodně sympatické hodnoty.

Carrey zkrátka stvořil monstrum k pomilování, jehož imitacemi se tu a tam bavíme, když se naskytne vhodná příležitost (má to co dělat s enormním množstvím vypitých piv ;). Míra vašeho srozumění logicky závisí na vašem vztahu ke Carreymu, ale pokud existuje něco jako film jednoho herce, je to tenhle a už pro tuhle etalonovitost si zaslouží tohle vyhřáté místečko v naší exkluzivní rubrice. Navíc si svorně myslíme, že Carrey je bůh. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat. To ale není hláška z Ace, takže abychom skončili stylově: Svatá prostato! :)

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace