Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ace Ventura jr.: Zvířecí detektiv | Ace Ventura Jr.: Pet Detective | 2009
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: David Mickey Evans
hrají: Josh Flitter, Ann Cusack, Emma Lockhart, Austin Rogers

Ace Ventura jr.: Zvířecí detektiv: Recenze


ikona
Mr. Hlad
 

Když se v Hollywoodu někdo rozhodne natočit pokračování komedie, která má prakticky status legendy, ale v podstatě stojí a padá na jednom jediném člověku, může to i po letech vyjít. Když však onen člověk, bez něhož by původní film byl jen nekoukatelnou hovadinou, dá od pokračování ruce pryč, je lepší to celé zabalit a začít se věnovat něčemu jinému. Tvůrci Ace Ventura Junior: Zvířecí detektiv se však rozhodli to přeci jenom zkusit. A měli by za to jít sedět minimálně na dvacet let.

Nápad natočit třetí díl bez Jima Carreyho je šílený a osobně jsem hodně překvapený, že recenzovaná videobřečka vůbec dostala od studia zelenou. Ace Ventura je film, který by bez Carreyho nefungoval, ale kdyby se v jeho roli objevil nějaký jiný alespoň trošku slušný komik, možná, že by se třetí díl dal dokoukat bez větší újmy na zdraví. Bohužel tady se objevuje první a nejzásadnější problém celého filmu. Ten problém se jmenuje Josh Flitter, je mu patnáct let, váží asi sto třicet kilo a je hrdým majitelem trojice brad a nedávno objeveného genu, který v ostatních lidech vyvolává nekontrolovatelnou touhu vrazit tlustému dítěti do hlavy krumpáč. Josh Flitter je jasně nejnesympatičtější dětský herec, jakého jsem kdy v životě viděl a i takový Spencer Breslin ve svých nejďábelštějších letech vedle něho působí jako Dustin Hoffman.

Ale fakt, že vás po shlédnutí třetího Ace Ventury čeká nejspíš pár dní na lůžku pod dohledem lékařů, není jen vinou Flittera, ale i scénáristů. Scénář totiž působí jako něco, co bylo psáno na tělo Jimu Carreymu (s ním by to možná i fungovalo), ale nikdo se neobtěžoval přizpůsobit ho faktu, že ve filmu hrají děti. Mladý Ventura tedy sice opět chodí v Havajské košili, divných botách a na hlavě má cosi, co vzdáleně připomíná účes, ale působí jako stoprocentní idiot. Carreyho Ventura byl také idiot, ale díky živelné komice jeho představitele jsme ho měli rádi a fandili mu. V případě Juniora vám bude všech zúčastněných spíš líto. Dojem nespraví ani mdlá režie, v níž by člověk nenašel originální nápad, ani kdyby na tom závisel život stovky afrických dětí.

Ale proč se rozčilovat? Už upoutávka naznačila, jaké peklo se na nás chystá. Ace Ventura Junior: Zvířecí detektiv je přesně tak špatný, jak jsme se báli. Nenajdete v něm nic, co by vás pobavilo a pokud si budete chtít zachovat zdravý rozum a v budoucnu byste si rádi vybudovali kladný vztah k dětem, raději se tomuhle nekomediálnímu patvaru vyhněte.

Mimochodem to mládě Pandy bylo stejně hnusné jako hlavní herecká hvězda.

Verdikt

avatar1/10

Mr. HladHodnocení čtenářů

 • avatar1/10

  Vincent

 • avatar1/10

  s-a-n-c-h-e-z

 • avatar1/10

  Silverback

 • avatar1/10

  TheDasrkKnightR

 • avatar1/10

  vimanzen

 • avatar1/10

  Ravenous

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace