Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
300: Bitva u Thermopyl | 300 | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.03.2007
CZ premiéra: 22.03.2007
režie: Zack Snyder
hrají: Gerard Butler, Lena Heady, Dominic West, David Wenham, Andrew Pleavin

300: Bitva u Thermopyl: Comic Con Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Stylové rozloučení. Díky za něj! Snyderovi kamarádi z marketingového oddělení si pravděpodobně všimli, že Třístovka za pár minut obsadí post nejklikanějšího profilu v historii MovieZone (a že v létě možná překoná bájnou hranici sta tisíc zhlédnutí), a přichystali další trailer. V nejméně očekávanou chvíli. 300 se zrovna pokouší lámat rekordy v zámořských pokladnách, k nám ale z ruských dálav teprv doráží trailer z Comic Conu. Alespoň se můžeme kochat materiálem, jenž je dětem zapovězen. Znovu. Známou koncepci totiž naplňuje krev. Krev a sex. Ideální kombinace, chtělo by se říct. Změříme-li přitažlivost vzrušených bradavek Leny Headey a estetizovaných krvavých cákanců, dostaneme další strhující nášup, který šteluje diváky všech generací do fronty na lístky. 300 každým dalším trailerem stvrzuje punc filmové události roku. Usekané končetiny, rozřezané obličeje, zabodnutá kopí a odhalené děvy sice slibují zábavu jiného kalibru, než který za čtrnáct dnů zahltí multiplexy, trailerovým sosalům to ale vadit nemusí. Odpusťte horší technické provedení a naposledy hvězdičkujte.

300: Bitva u Thermopyl: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Třístovku jsme si zamilovali od prvního videa z natáčení. Snyder naznačuje, že comicsová adaptace před modrým plátnem nemusí vykazovat „rodiguezovskou“ mrtvolnost, optimistické naladění nám proto po prvních trailerech nemůže pokazit ani poněkud doslovný český název. Ale druhá ukázka? Ta může leccos zvojtit. Nuže, ani nový klip naše mohutná očekávání nezbořil. Millerova předloha se rozhýbává do dalších vizuálně strhujících okamžiků. Jeden obraz za druhým by si zasloužil obsadit plochu vašeho monitoru, i když chce vyčůraně donutit vaši peněženku vykoupit v den premiéry váš oblíbený kinosál. Kostra zůstává nezměněná, nabaluje se na ní ovšem uspokojivý počet nových laskomin pro vaše zorničky. Nebojte se podlehnout: Scény na bojišti možná působí trochu interiérově (připomínají spíš tělocvičnu s navezeným pískem než válečnou pláň), modré plátno ale po mém soudu ruší jen v átriích, mezi antickým sloupovím. Ostatní odpovídá požadavkům na těžký trailerový nářez s tím milým rozdílem, že si Snyderovi pohůnci lépe vyhráli s hudební dramaturgií. Řezavé chorály, které pomalu přecházejí v elektroniku, a ještě lépe zvukově propracovaný nástup Nine Inch Nails nedovolí pochybovat o tom, kdo na jaře ovládne srdce filmových fanoušků. Chopte se štítu a mažte do boje!

300: Bitva u Thermopyl: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Trochu jiné, ale přesto velmi cool. Když jsme prorokovali, že oficiální trailer se jistě bude lišit od toho neschváleného, který si (díkybohu :) našel cestu ven ze studia, mluvila z nás zkušenost. Rozdíl ve stopáži je cca 80 vteřin a to už prozrazuje hodně škrtání. První šly z kola ven brutální záběry, takže desetiletého hošíka rozrážejícího sanici svému vrstevníkovi už neuvidíte a některé záběry s penetracemi hrudníků jsou ustřiženy o pár framů dříve. Za své vzaly i všudypřítomné lebky a výchova malého Sparťana. Hlavní hrdina už se nemusí ujišťovat tázavým pohledem na manželku, aby mohl zkopnout černého bojovníka do jámy pekelné. Ani ne dvouminutové ukázce tak trochu chybí atmosférické intro, ale jakmile se rozjede hudba, čeká vás to nejlepší (mínus pár záběrů podivných kreatur, plus pár záběrů jiných podivných kreatur), včetně klasické hlášky o zastínění nebe letícími šípy. Rozhodně povinnost a navíc oslazená HD rozlišením. Dávám pět hvězdiček, ale tentokrát spíše zaokrouhlených, protože první ukázka je přece jenom výživnější.

300: Bitva u Thermopyl: Internet Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Byli jste hodné, děti? Protože hodný strýček Snyder pro vás něco má. Ano, dlouho očekávaný trailer ke „Třístovce“ je tu… a je to bomba! Pokud jste pečlivě sledovali videodeníky, jistě vám neunikla vizuální vytříbenost, s jakou adaptace Millerova comicsu hodlá vyrazit do světa. Všechno to ale byly jen lahůdky třetí cenové ve světle ucelenějšího promo materiálu, do nějž hřmí antické chorály spolu s nepsanými králi elektronické muziky, Nine Inch Nails, v němž nabasované hrdelní výjevy Sparťanů vyvolávají zrychlený tep a v němž je víc cool zpomalovaček než v celé trilogii Matrix dohromady. Oku i uchu lahodící tříminutový klenot rozhicuje váš obývák ve válečnou vřavu, z níž není úniku, v hutné dusno a potem vonící špinavou řež, kde se z krve stává umělecký prostředek. Protože obvykle unylý Gerard Butler se s tím skutečně nemazlí a v jeho očích se odráží ten pravý bojový berserk, který má sílu odrazit miliónovou armádu… Na rozdíl od Rodriguezovy verze Millerových vizí, tahle dýchá životem minimálně o 50 procent přesvědčivěji a rozhodně nevypadá na pouhý přepis comicsových okének, v nichž chybí tvůrčí otisk, ale zato jsou tam stovky hodin otrocké dřiny. Snyder vlévá comicsu novou krev a vy byste měli být u toho. Po hodně dlouhé době ho totiž provází i pětihvězdičkový trailerový nářez bez nejmenších výhrad. A já si troufám říci, že po 3oo už většina comicsových adaptací nebude nikdy vypadat tak, jako by vypadala před ní.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace