Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
30 minut po půlnoci | Zero Dark Thirty | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 19.12.2012
CZ premiéra: 21.02.2013
režie: Kathryn Bigelow
hrají: Joel Edgerton, Jessica Chastain, Mark Strong, Kyle Chandler, Scott Adkins

30 minut po půlnoci: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tak to vypadá, že by Kathryn Bigelow zase mohla vymést Oscary. V cestě jí tentokrát stojí především Spielbergův Lincoln a Affleckovo Argo, kterým se Zero Dark Thirty očividně snaží inspirovat v nejnovějším traileru. Oba příběhy jsou podle skutečné události a mají hned několik styčných ploch (tvrdohlavý příslušník vládní organizace se snaží protlačit nemožnou operaci). A jelikož Argo zatím vydělalo čtyřnásobek svého rozpočtu, je ideální marketingovou šablonou. Nejnovější upoutávka tedy vyfasovala "vypjatější" druhou polovinu, v níž se snažně tvoří atmosféra coverem Nothing Else Matters (Argo útočilo s Dream On). Bohužel to ale není zdaleka taková trefa do černého jako u Afflecka. Song totiž k materiálu přes veškerou snahu moc nesedí, trailer spíš nepříjemně natahuje a vůbec vyvolává dojem, že nás místo napínavého thrilleru čeká uvolněný armádní výlet po Pákistánu. Ještě že recenze něco takové vehementně vyvracejí.

30 minut po půlnoci: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Kathryn Bigelow to má v malíku a trailermakeři jí rozumí. A její army-skororealismus stačí vybavit adekvátní zvukovou stopou a člověk je okamžitě vtažen do děje, cítí hutnost situací i pnutí mezi postavami. Trailer má navíc velmi odvážnou, a přitom funkční dramaturgii a proplétá se výhradně okolo chlapáckých dialogových linek, zatímco poblíž krouží rusovlasá kráska Jessica Chastain... která ani nepípne. Dojmy z videa jsou výtečné, i když se mezi ně vkrádají pochybnosti vůči filmu samému, o kterém si pořád nemůžeme udělat komplexní obrázek – jak co se týče příběhu, tak i co do jednotlivých konfliktů a celkového vyznění. Bacha na to, aby nešlo jen o povinný přídavek ke Smrt čeká všude, navěšený na palčivé téma, ale odvyprávěný spíš z nutnosti než ze stejně zarputilé potřeby o něčem vypovídat, jakou vykázala minulá oscarovka.

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

30 minut po půlnoci: Announcement teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Od Announcement teaseru člověk nemůže čekat žádné velké výkony. Většina takových ukázek se spokojí pouze s jednoduchou grafikou, která v krátké stopáži prozradí nástřel zápletky a velká jména, jež za ní stojí. V případě Zero Dark Thirty jsme tedy dostali více, než je zvykem. Ke spokojenosti to ale stejně nestačí. Teaseru se nepodaří navodit atmosféru a ačkoliv sbírá plusové body za to, že se vyhýbá Bin Ládinově "práci", prostě nedovede v té změti nicneříkajících záběrů zaujmout nebo v člověku vzbudit emoce. Navíc jsme se nedozvěděli, z jakého úhlu pohledu hodlá Bigelow příběh vyprávět, jaký zvolila tón a koho hodlá postavit do centra dění. Do prosince přitom není zas tak daleko, aby se studio bálo poodhalit karty. Ne, na konspirační teorie o kvalitách filmu opravdu čas není. Jen chceme vidět a vědět více, to snad trestné není, ne?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace