Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
28 týdnů poté | 28 Weeks Later | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 11.05.2007
CZ premiéra: nestanovena
režie: Juan Carlos Fresnadillo
hrají: Rose Byrne, Jeremy Renner, Robert Carlyle, Harrold Perrineau, Catherine McCormack

28 týdnů poté: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Už je takovým dobrým zvykem, že International verze trailerů se nesou v podobném, ne-li stejném duchu jako ty zámořské. A většinou se z nich podaří vykřesat i něco navíc, na co je tamější audience příliš konzervativní, což je případ i prvního evropského traileru k pokračování řádění běsnících anglických zombies. Cca prostřední minuta je až na detaily a délky jednotlivých záběrů prakticky shodná s americkou verzí, ke svému začátku si však přivlastňuje nápad z trailerů k prvnímu dílu a končí dočista jinou koláží. K začátku lze říci, že je uspěchanější a zdaleka ne tak efektní jako si ho pamatujeme z minula, kdy se prázdnými ulicemi proháněl Cillian Murphy – koncepčně však poznámky o jednotlivých dnech a vyhubení populace k ponuré vizi plné nakažených a polomrtvých sedí stále dobře. Pak už nabíhá expozice ve svém rodinně-pracovním duchu, kde se spousta šťastných lidí usmívá a říká si hezké věci, aby ji vystřídala audiovizuální řezanice, v níž se britští Muse nedostanou zpoza svých kytar dále než k utahaným výkřikům. Možná budete mít pocit, jako by jim někdo hodně dlouho stál na noze, faktem však zůstává, že právě jejich emocionální výlev dělá filmovou bolest o něco reálnější, osobnější a přitažlivější. Lépe řečeno, svírá pokračování 28 dnů poté ve své komorní, i když finančně nákladnější, uvěřitelné auře kolem skutečnosti, že zombies bydlí vedle vás a pokud budou chtít, tak si pro vás doběhnou.

28 týdnů poté: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Někdo si tu vzpomněl na Dannyho Boylea (kdo ví jestli se bude výhledově kout sequel i ze skvělého Sunshine), a tak se budeme muset srovnat s hororem podobné tělesné konstituce jako Hory mají oči II. I tady se vaří stejný námět podruhé, i tu ztupily režisérovy ostruhy a projevilo se to na vizuální stránce. Forma postavená na civilním digitálu se stává ještě civilnější, až místy evokuje nejlevnější možnou televizní inscenaci, domácí video anebo dokonce HDP. Zombie jak vystřižené z amatéřin na zabití jedněch letních prázdnin ale kontroluje z producentských seslí samotné duo Boyle – Garland, takže nečekejte fiasko. Na místě vyhrazeném filmové upoutávce se dějí boží věci, až se i hyperlaciný materiál na dotek projevuje jako audiovizuální nářez. Máme rádi chytlavé kytarové nájezdy, lehké atmosférické brnkání, „boyleovské“ detaily na oční bulvy, ale i „museácké“ rockové kvílení. Netvrdím, že nejuběhanější film letošního roku nedopadne hůř než rozpačitý originál, do jeho trailerové prezentace by se ovšem štípat nemělo.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace