Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
13 | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Géla Babluani
hrají: Mickey Rourke, Jason Statham, Ray Winstone, Ray Liotta, 50 Cent

13: DVD


ikona
Mr. Hlad
Je libo trocha adrenalinu? Ruská ruleta vám ho dá víc, než je zdrávo... 

Jason Statham, Ray Winstone, Mickey Rourke, David Zayas, 50 Cent, Michael Shannon. Sakra dobré obsazení a všichni do jednoho drsňáci. Někteří od přírody, někteří díky manažerům, ale pořád drsňáci. Když už má režisér před kamerou takovouhle partu, byla by škoda natočit ukecané drama. Přesně to ale Géla Babluani udělal. Naštěstí to tolik nevadí, protože 13 je i tak celkem povedený film. A na mrtvoly taky dojde. Hlavní hrdina – mladý elektrikář Vince – se totiž shodou náhod a s pomocí několika lží dostane mezi partu zvrácených boháčů, kteří mají hodně úchylnou zábavu. Sází při ruské ruletě. Vince se tak dostává na několik hodin do jednoho zapadlého domu a snaží se přežít až do konce. Není v tom ale sám a kandidátů na vítězství je hned několik. Zvítězit však může pouze jeden. Bude to ten největší šťastlivec, nebo má vše v rukou osud?

13 je zábavná podívaná plná skvělých hereckých výkonů a zajímavých charakterů.Režisér Géla Babluani natočil před šesti lety drama Ruská ruleta. Dostavil se úspěch a pochvaly, a tak dostal možnost natočit ho znovu, jen se zajímavějšími jmény před kamerou a vyšším rozpočtem. Původní verzi jsem bohužel neviděl, ale údajně jde o hodně zajímavý kousek. Remake sám o sobě ale taky stojí za pozornost. Ačkoliv se v 13 střílí hodně a na konci jde počet mrtvol do dvouciferných čísel, režisér se soustředí spíš na postavy než na samotnou ruskou ruletu. Každý tu má svá tajemství a důvody, proč se rozhodl riskovat svůj život nebo život někoho blízkého. Někdy jsou to peníze, někdy adrenalin a někdy jednoduše jiná možnost není. Babluani se věnuje hned několika hrdinům a postupně se jim dostává pod kůži, takže i když film vizuálně působí výrazně asi jako televizní inscenace z ČT1, nudit se nejspíš nebudete.


Přehrajte si trailer
Postavy jsou jednoduše zajímavé a navíc i skvěle zahrané. Jason Statham dokazuje, že zvládá i neakční role, Mickey Rourke je sympaticky zoufalý, z odhodlaného magora Raye Wintstona jde strach a moderátor celé zvrácené show Michael Shannon je zase nádherně úchylný. Po herecké stránce zkrátka všechno šlape na sto procent a ani ten 50 Cent tu moc nevadí. Nakonec je tedy obrovská škoda, že poslední půlhodinu Babluani přešlapuje na místě a uměle oddaluje finále. Dokud je spolu s hrdiny v domě a hraje ruskou ruletu, je 13 zábavná podívaná plná skvělých hereckých výkonů a přitažlivých charakterů, jakmile ale hra zná svého vítěze, jakoby tvůrci nevěděli, jak zaplnit tu následující půlhodinu. Je to trochu škoda, protože jinak film šlape jako hodinky. Jen nečekejte akční podívanou, tohle je opravdu spíš komorní drama. (6/10)

Bonusy na disku nehledejte.

Zvuk: DD 5.1 – anglicky, česky
Titulky: české...
Datum vydání: 20. 6. 2011
Cena: 199,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace