Velká čínská zeď

The Great Wall

Plakát k filmu Velká čínská zeď

Velká čínská zeď /2016

Režie: Zhang Yimou

Hrají: Matt Damon, Willem Dafoe, Pedro Pascal, Andy Lau, Tian Jing

Česká premiéra: 5.1.2017

USA premiéra: 17.2.2017

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (20)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (6)

Devítiminutové promo

Velká čínská zeď: Devítiminutové promo Velká čínská zeď: Devítiminutové promo Velká čínská zeď: Devítiminutové promo

Nechci tvrdit, že se to nedá dokoukat, ale krucinál... vždyť se to skoro nedá dokoukat! Na první pohled je jasné, že tohle megapromo cílí na čínský trh, v době internetu ale ihned oběhlo svět a docela věřím tomu, že spoustu lidí odradilo od návštěvy kina. Ano, v rámci chytrého marketingu bych od Velké čínské zdi čekal spíš balanc mezi východními a západními vlivy. Východ ale drtivě vede a jeden Matt Damon to vážně nespraví, takže nás zřejmě čeká další finanční debakl z ranku Warcraftu. Že to v Universalu zřejmě tuší a proto film pohřbili do půlky února? To nejspíš máte pravdu. Pořád to ale nechápu, protože i kdyby to byl v Číně megahit, těch 160 mega se asi jen tak nevrátí.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (38)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (18)

Trailer

Velká čínská zeď: Trailer Velká čínská zeď: Trailer Velká čínská zeď: Trailer

Strašlivě kožený. Zvlášť když se v libovolném záběru objeví Matt Damon. Bourne totiž rozhodně není prototypem tváře do historického velkofilmu, tuplem pak když ho navlékají do neohrabaných brnění a nechají ho poskakovat mezi Číňany. I ostatní hollywoodští herci tu ale působí jako nešťastní zbloudilci, co se nechali uvrtat do digitálně přeplácané fantasy, která plýtvá triky v tom nejupatlanějším asijském slova smyslu. Člověk se tak nemůže těšit ani na řež s bájnými potvorami, ani na velkolepou lekci z dějepravy... a musí prostě jen zírat a čekat na čísla návštěvnosti z čínského trhu.

 


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (58)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (23)

Teaser

Velká čínská zeď: Teaser Velká čínská zeď: Teaser Velká čínská zeď: Teaser

Velkofilm o budování Velké čínské zdi by byl zívačka. Když se ale vymyslí, že tahle stavba má ve skutečnosti chránit nebohý lid před nájezdy mystických monster, může z toho hned být monumentální podívaná a k tomu i pompézní fantasy sága. V Číně milují vlastenecký patos a fantasy digizvěrstva k tomu, když dostanou obojí v plnotučném vydání a s hollywoodským příspěvkem (čímž se nemyslí jen casting Matta Damona, který by prostě měl radši zůstávat v civilních nebo alespoň úsporných rolích), může z toho být celkem bžunda. Ano, taky mě to úplně nenadchlo a bojím se CGI bordelu, na druhou stranu Zhang Yimou (Hrdina, Klan létajících dýk) umí nádherné obrazy a jeho hrdinské vyprávění může být velmi snadno zajímavější, než kdyby tuhle vlasteneckou zakázku dělal nějaký méně slovutný tvůrce.


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.