Poslední legie

The Last Legion

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (13)
Plakát k filmu Poslední legie

Poslední legie /2007

Režie: Doug Lefler

Hrají: Colin Firth, Ben Kingsley, Aishwarya Rai, Thomas Sangster, Peter Mullan

Česká premiéra: 8.11.2007

USA premiéra: 17.8.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Poslední legie

Naskýtá se otázka, do kterého měsíce nasadit film, který na 100% moc nevydělá, ale zároveň by přeci jen mohl něco málo vytěžit z kinařského vakua. Je jasné, že v listopadu a prosinci, kdy se sahá po vyšších metách, to naprosto nemá smysl. Nasazení na jaře a nebo o prázdninách je dobrovolná poprava - to chce svůj film uvést každý. A co takhle na počátku roku, kdy se diváci léčí z Vánoc, špatných oscarových filmů a nabírají síly na další kolo? Režisér Doug Lefler (propadák Dračí srdce 2: Nový začátek) asi ví své a možná má v rukávě nějakou hodně vypečenou strategii. Každopádně: píše se rok 476 po Kr. a kdysi slavná Říše římská, která se táhla od obzoru k obzoru, je pomalu minulostí. Na trůn sice má usednout nový císař - dvanáctiletý Romulus Augustus (Thomas Sangster aneb zamilovaný mrňous z Lásky nebeské)- ale do Říma příjíždí barbarský generál Odoakr (Peter Mullan), který se s Augustovým otcem Orestem (Iain Glen) chce dohodnout na rozdělení sil v Říši. Výměnou za ochranu východních hranic chce podíl na moci. Orestes odmítá.To si Odoakr nenechá líbít a Augustus je v den korunovace uvězněn ve staré pevnosti na ostrově Capri. Tam Augustus objeví mýtický meč s vepsaným proroctvím a s pomocí věrného pobočníka Aurelia (Colin Firth) a druida Ambrosina (Ben Kingsley)se pomalu připravuje na cestu do Británie, kde v záloze čeká poslední věrná legie... Mimochodem, hodně se natáčelo na Slovensku.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Poslední legie

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Poslední legie

Když chcete natočit fantasy, potřebujete peníze. Hodně peněz. Triky, velkolepé kulisy, zajímavé lokace, originální kostýmy… to všechno stojí peníze. A když je nemáte, je to špatné. Když ale máte talent, můžete i tak natočit dobrý film. Doug Lefler peníze neměl. A co hůř, talentu měl míň než vysokoškolský student peněz na konci měsíce. Knižní předloha Poslední legie je údajně velmi zajímavé čtení, které kombinuje historické události s napínavým fantasy-dobrodružným příběhem. Tedy něco, co ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Poslední legie


DVD a Blu-ray filmu Poslední legie

Zatím nevyšlo.


Související články

24.3.2017 17:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
15.3.2017 03:00 Chystá se další Matrix Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
14.3.2017 17:00 TZ recenze: The Grand Tour Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 253 příspěvků
12.3.2017 11:48 Víkendový výplach #392 o hláškách a Reevesovi Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.