Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (58)
Plakát k filmu Moon

Moon /2009

Režie: Duncan Jones

Hrají: Sam Rockwell, Kevin Spacey, Matt Berry, Kaya Scodelario, Benedict Wong

Česká premiéra: 1.4.2010

USA premiéra: 12.6.2009

Na DVD od: 6.9.2010

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Moon

V kostce: "Sam Bell obsluhuje důlní mašiny na malé lunární základně, která se těží výkonný zdroj čisté energie Helium – 3. Zanedlouho mu končí kontrakt a chystá se zpátky na Zemi za svou rodinou. Dlouhé chvíle si mezitím krátí sněním o budoucnosti, konverzací s robotem Gertym a přípravou úkolů pro svého nástupce. Jednoho dne při obhlídce důlních strojů dojde k nehodě, při níž ztratí vědomí. Když se probere, zjistí, že na základně není tak docela sám… Debutující Duncan Jones se vypravil do filmových končin, kde to jeho taťka David Bowie aneb Muž, který spadl na Zemi, zná. Vzniklo minimalistické sci-fi, které se inspiruje klasikou, ale má své tajemství."

Galerie obrázků filmu Moon


Recenze filmu Moon

V době, kdy místní distributor splácí premiérou Moonu svůj dluh, je jeho režisér Duncan Jones již za polovinou natáčení dalšího sci-fi Source Code. I letmá četba synopse Source Code napoví, že se ani tentokrát nevaří podle úplně originální receptury, ale nepůvodnost je i v případě Jonesova debutu ten nejmenší problém. Ale nezačínejme negativně. Moon vyprávějící halucinogenní příběh těžaře na lunární základně je především solidní sci-fi ze „staré školy“ (jež bývala rovným dílem „sci“ i „fi“) s...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Moon


DVD a Blu-ray filmu Moon

Zatím nevyšlo.


Související články

20.4.2016 09:03 Tvůrce Riddicka se vrací do vesmíru Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
17.4.2016 12:03 Víkendový výplach #345 o rapu a Hvězdných válkách Rubrika: Novinky Diskuze: 36 příspěvků
1.3.2016 13:00 25 skvělých filmů, které nemají ani jednu nominaci na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
11.1.2016 10:30 Zemřel legendární zpěvák David Bowie Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
28.12.2015 19:00 Letní nářez 2016: Tutovky a megahity Rubrika: Novinky Diskuze: 43 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Měsíc za pár let bude mít konečně komerční využití. Ne že by se tam jezdilo na dovolenou, ale díky společnosti Lunar se tu začalo těžit Helium 3. Plyn, díky němuž se dá zabránit energetické krizi, která hrozí planetě Zemi. Jedním ze zaměstnanců společnosti je Sam Bell. Už tři roky poctivě odvádí svou práci a těší se na to, že mu brzy skončí smlouva a on se bude moci vrátit domů ke své rodině a konečně se chvilku flákat. Avšak pár týdnů před vytouženým odletem začíná Sam slyšet a vidět velmi podivné věci a začíná mu z toho trošku hrabat. Navíc zjišťuje, že společnost Lunar pro něho má svoje vlastní plány a že dostat se domů nebude vůbec jednoduché. Scifi thriller Moon nejspíš nebude žádný velký film a spíš než na triky se bude spoléhat na herecké výkony. Kevin Spacey sice podle všeho jen namluví robota, ale Sam Rockwell je velmi dobrý herec. Pakliže scénář bude za něco stát a Duncan Jones svůj první velký film zvládne, mohlo by jít o poměrně zajímavou podívanou.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.