Doctor Strange

Doctor Strange

Plakát k filmu Doctor Strange

Doctor Strange /2016

Režie: Scott Derrickson

Hrají: Benedict Cumberbatch, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor, Tilda Swinton, Michael Stuhlbarg

Česká premiéra: 27.10.2016

USA premiéra: 4.11.2016

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (49)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (22)

TV trailer

Doctor Strange: TV trailer Doctor Strange: TV trailer Doctor Strange: TV trailer

Benedict Cumberbatch to tam dává a nejen cumberbitches musí šílet. Nedávno jsem ho dokonce slyšel zpívat s Pink Flyd Comfortably Numb a vyloženě mě to potěšilo - byla to alespoň jedna z mála věcí, u které stál za prd a spíš z ní bolely oši a uči, než že by oslňoval sherlockovským charismatem. V kostýmu Doctora Strange to ale bude jiná písničika, tomu všichni věří. A je třeba smeknout před Marvelem, jak suverénně tuhle posilu tlačí mezi Avengers, jak si pomocí ní připravuje půdu pro šokující zvraty ve trojce a čtyřce týmovky a jak zároveň futruje skrze Derricksonovu sci-fi/fantasy do poněkud přízemního univerza nové audiovizuální možnosti. Tohle dobře dopadne.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (84)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (38)

Comic-Con trailer

Doctor Strange: Comic-Con trailer Doctor Strange: Comic-Con trailer Doctor Strange: Comic-Con trailer

Marvel to má hrozně chytře vykoumané. Ty superhrdinské archetypy totiž nejsou kdovíjak odlišné, překrývají se co do zápletek i jejich řešení, i když jde o emoce a vývoj hrdinů. Každý člen marvelovského univerza se ale dočkal trochu odlišného uchopení své story, zejména z hlediska žánrového přimykání, což má milý výsledek právě v Doctoru Strangeovi. Ten rozhýbává své comicsové kořeny v návaznosti na Nolanův Počátek a vysáté inspirace přetavuje v comicsový flák s jedinečnou atmosférou i neotřelým vizuálním podáním. I Cumberbatch sem pasuje náramně, takže velká radost i očekávání.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (98)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (50)

Teaser

Doctor Strange: Teaser Doctor Strange: Teaser Doctor Strange: Teaser

Už můžu říct, že to v Marvelu zase dokázali? Ještě ne? OK, počkáme si na víc materiálu, Doctor Strange ale prostě ví, jaké publikum chce strhnout. Scott Derrickson očividně dostal za úkol smíchat Batman začíná, Matrix a Počátek. A činí tak v krásně atmosférické upoutávce, která míří úplně jinou cestou než Strážci Galaxie nebo Ant-Man. Strange sází na charismatického protagonistu, jehož čekají epické hrátky s alternativními realitami, a vkládá ho do víceméně tragického příběhu o hledání cesty kupředu. Jistě, o humor určitě nebude nouze. Zatím tu ale máme spíš subtilní fantasy, která může předvést hodně zajímavé věci.


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.