Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

Plakát k filmu Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron /2015

Režie: Joss Whedon

Hrají: Robert Downey Jr., Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Chris Evans

Česká premiéra: 30.4.2015

USA premiéra: 1.5.2015

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (29)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (7)

Blu-ray trailer

Avengers: Age of Ultron: Blu-ray trailer Avengers: Age of Ultron: Blu-ray trailer Avengers: Age of Ultron: Blu-ray trailer

Avengers 2 mě nebavili. Byla to přeplácaná, přepálená, a proto nakonec nudná a překvapivě ubíjející megashow, která mohla jen závistivě vzpomínat na lehkost a zábavnost jedničky. Ale jedno musím Whedonovi přiznat: Prachy na filmu rozhodně vidět byly, a když vytáhnete jednotlivé sekundy z filmu a naperete je do traileru, určitě to působí výpravně a velikášsky. Pětkrát víc než Ant-Man. Proto budou dokumenty na blučku ještě o chlup zajímavější než obvykle. Povinné nedotrikované záběry a vtípky z natáčení taky potěší, protože spolehlivě baví už v upoutávce. Jo, možná ta omáčka okolo nakonec strhne víc než ten uřvaný sequel bez napětí, co mu i Rychle a zběsile 7 a Jurský svět nathli kaťata...


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (77)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (53)

TV trailer

Avengers: Age of Ultron: TV trailer Avengers: Age of Ultron: TV trailer Avengers: Age of Ultron: TV trailer

S každým dalším videem mi Avengers 2 připadají lepší. Jasně, trikově se to příliš neposouvá. Ale tvůrci alespoň pochopili, že i sequel superúspěšné týmovky, jenž má ohromné zisky předplaceny, si tak nějak zaslouží vlastní ksicht. Je to složité ho vydolovat z dosti neosobních příběhů, v situaci, kdy ani jeden z hrdinů nemá trailerový prostor k rozehrání své vlastní linie, jež by mohla naznačit, že o něco opravdu půjde a zjeví se i nějaká ta emoce. Ale temnější ladění pomáhá, stejně jako sázka na Downeyho charisma a mohutnější nástupy Ultronových nohsledů. A samozřejmě když se navíc přitvrzuje co do kadence a střihové urputnosti, člověk se může kochat nákladným akčním náhulem, vedle kterého bude většina comicsovek vyznívat poněkud chudě.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (96)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (144)

Trailer

Avengers: Age of Ultron: Trailer Avengers: Age of Ultron: Trailer Avengers: Age of Ultron: Trailer

Joss Whedon přitvrzuje. Po prvním, vcelku suchém traileru se konečně chlubí nějakými těmi eye-candy momenty. K tomu slibuje hromadu akce, nějaké to superhrdinské škorpení a záporáky, před nimiž by měl pokleknout i Loki. Ale nemusí... on totiž tenhle robotický záporák třicet let po Terminátorovi dech zrovna nevezme. Ultron nemá charisma, nebudete se ho bát. To by ale tak úplně nevadilo. Mnohem víc překáží skutečnost, že momenty, které by měly šponovat nadšení a natěšení, vyznívají nepříjemně plonkově. A hlavně trikově nesmírně lacině. Zelené plátno a celkově umělá sterilita řvou z každého druhého záběru, což mi u dlouho připravovaného sequelu připadá fakt divná konstelace. Jestli chce tímhle matrošem Whedon trumfovat jedničku, neklade si před sebe snadné cíle.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (107)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (68)

Teaser 2

Avengers: Age of Ultron: Teaser 2 Avengers: Age of Ultron: Teaser 2 Avengers: Age of Ultron: Teaser 2

Mno, nevím, jestli tudy vede cesta k další miliardě a půl. Na jednu stranu je fajn, že Marvel utekl od barviček a zkouší to krapet špinavěji, u druhého Kapitána to ale fungovalo o úroveň líp. Desaturovaní Avengers totiž místo temnější palety baret nabízejí jen hodně šedivé, a to v dost neambiciózní teaserové minutce a půl. Pár nových indicií potěší (flashback s Black Widow), jinak se tu ale jen kupí vizuálně slabší materiál a... nic jiného tu vlastně není. Což je u největšího filmu léta trochu problém, který snad brzy zahladí nějaká daleko stylovější pumelenice. Tenhle předkrm je maximálně ok.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (81)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (23)

Extended teaser

Avengers: Age of Ultron: Extended teaser Avengers: Age of Ultron: Extended teaser Avengers: Age of Ultron: Extended teaser

Teaser Avegers: Age of Ultron se měl původně objevit až dnes v noci společně s novým dílem Agents of S.H.I.E.L.D. Protože ale na internet utekl už před týdnem, musel Marvel přispěchat s rozšířenou verzí, která nabízí večírkový otvírák, který se promítal na Comic-Conu (jinak přibyly snad jen dva nové záběry). Dokáže Tony zvednout Thorovo kladivo? A co Steve, který s tím v comicsech nemá sebemenší problém?
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (137)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (114)

Teaser

Avengers: Age of Ultron: Teaser Avengers: Age of Ultron: Teaser Avengers: Age of Ultron: Teaser

Teaser druhých Avengers se měl objevit až někdy za týden, ale znáte to - Marvel míní, Hydra mění. Ultrona s Hulkbusterem si tedy můžeme užívat už nyní, za sebe ale říkám, že do stropu výjimečně neskáču. Jistě, celé je to temné, špinavé a hraje se na patřičně osudovou notu. Když ale stejnou šarádu zkoušel Iron Man 3, tak nějak to fungovalo o úroveň lépe, protože nám k tomu byla nabídnuta i hmatatelná Tonyho zranitelnost. A to je přesně to, co v první upoutávce Age of Ultron palčivě chybí. Všechno se sice bortí, předestře se očekávaný megaduel a ve finále dojde i na dlouho promovanou půlku vy-víte-čeho. Jelikož ale z tohohle mixu velké destrukce nevyčuhuje nic osobního, je to jen sled více či méně působivých výjevů, které Whedon snad seskládá do pořádného comicsového záhulu. Ano, čtyři hvězdy jako vyšité. Pravá síla Avengers ale je a bude v interakcích mezi postavami a ne v opulentním ničení, tak bych příště prosil víc toho prvního. Díky, Jossi.

P. S. Ultron zatím tak úplně neděsí, chvílemi v něm ale slyším Heisenberga!


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (68)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (28)

Comic-Con teaser

Avengers: Age of Ultron: Comic-Con teaser Avengers: Age of Ultron: Comic-Con teaser Avengers: Age of Ultron: Comic-Con teaser

Nezapomínejte, že se tu pohybujeme na čistě oznamovací půdě. Ve chvíli, kdy tenhle teaser běžel na Comic-Conu, nikdo netušil, že bude mít dvojka Avengers něco společného s Ultronem. Máme tak před sebou čistě oznamovací video, které svoji funkci splnilo výtečně a vlastně se nikdy nemělo dostat na internet. Nicméně ho tu máme a samo o sobě je samozřejmě nevýrazným naťuknutím, jež dva roky před premiérou filmu ani nemůže nabídnout víc než pár hlášek z prvních Avengers a jednu morfující hlavu. Stačí to člověku, který název filmu dávno zná? Moc ne. Comicsoví fandové ale v červenci dostali přesně mířený předkrm, takže by nebylo fér jít pod dvě hvězdy.


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.