Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zvěřinec časopisu National Lampoon | Animal House | 1978
csfd  imdb
US premiéra: 28.08.1978
CZ premiéra: nestanovena
režie: John Landis
hrají: John Belushi, Tim Matheson, Tom Hulce, John Vernon, Karen Allen, Stephen Furst

Zvěřinec časopisu National Lampoon: V.I.M.


ikona
Mr. Hlad
John BelushiJohn LandisNational Lampoon
Teenagerská komedie, kterou už dnešní puberťáci opravdu neznají. 

Kdybychom měli říct jeden typ filmu, který je čistě český, šlo by o debatovací dramata. To jsou ty filmy, ve kterých lidé sedí u stolu a mluví o ničem. Co se týče amerických filmů, nejspíš by výběr jednoho jediného žánru byl podstatně těžší, ale nakonec bychom se dostali k nějakému tomu obrázku Arnolda Schwarzeneggera s dvoumetrovým kulometem, nebo k sexuchtivému puberťákovi. A jelikož ve Zvěřinci časopistu National Lampoon Arnold nehraje, máme jasno.

Teenagerská komedie z roku 1978 dost možná dnešnímu divákovi zvyklému na všelijaké tělesné tekutiny nic moc neřekne a bude mu připadat umírněná, možná nudná a právem bude mít pocit, že to všechno už někde viděl. To ovšem problém Animal House (omlouvám se, ale ten český název je zkrátka hrozný) není. Animal House byl jednoduše první a to, že při jeho sledování budete mít pocit deja vu víc než často, sice může být problém, ale na druhou stranu to dokazuje, že co se žánru týče, tahle šílenost byla veledůležitá. Ne že by šlo o komediální revoluci, ale John Landis spolu s naprosto úžasnými herci zkrátka vytvořil něco, co se dodnes kopíruje. Jelikož komedie o tom, jak se na vysoké škole chlastá, jak se shánějí slečny otevřené sexuálním experimentům a jak se bojuje s nepřejícím děkanem, stojí především na obsazení a scénáři, byl čas k Animal House velmi milosrdný.

Ano, herci sice mají oblečení, které by na sebe dnes vzal snad jen bezdomovec, ale jinak je všechno úplně stejné a při sledování řádění Bluta, slavné Tóga párty (TÓGA!!! TÓGA!!!) nebo závěrečné dvacetiminutové destrukce města člověku zkrátka dojde, že tvůrci o generaci či dvě mladší si z téhle za mořem nesmírně populární komedie berou víc, než by bylo slušné. Samozřejmě se při sledování téhle divočiny můžete nudit, protože téměř všechno jste už někde viděli, ale na druhou stranu se můžete i královsky bavit s tím pocitem, že vidíte, jaké to „bylo poprvé.“ A za těch třicet let se nezměnilo vůbec nic. Animal House ale oproti mladší konkurenci působí mnohem přirozeněji a upřímněji. A bez problémů zadupává téměř všechny své následovníky do země.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace