Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zmizelá | Gone | 2012
imdb
US premiéra: 24.02.2012
CZ premiéra: nestanovena
režie: Heitor Dhalia
hrají: Amanda Seyfried, Jennifer Carpenter, Wes Bentley, Sebastian Stan, Joel Moore

Zmizelá: DVD


ikona
Mr. Hlad
Amanda Seyfried se snaží zachránit svou sestru, najít jejího únosce a unudit diváky k smrti 
Amanda Seyfried je sice docela pěkná tvářička a když se někde objeví, neuškodí, ovšem na hlavní role moc štěstí nemá. Červená Karkulka byl propadák, Vyměřený čas táhl spíš Justin Timberlake a ani s thrillerem Zmizelá neudělala díru do světa. A není se co divit. Je to totiž hovadina. 
Už trailery naznačovaly, že tady byly ambice docela nízko a že máme čekat přinejlepším průměrnou žánrovku s nějakými těmi lekačkami a trochou „atmosférické tmy“. Bohužel jsme ale dostali ještě mnohem méně. Hlavní hrdinka se tu vyrovnává s traumatem. Před rokem Jill unesl jakýsi magor, který ji hodil do díry v lese a chtěl jí tam dělat moc nepěkné věci. Sice mu utekla, policie ovšem sériového vraha nedopadla a většina lidí si myslí, že Jill je prostě pomatená. Teď však zmizela její sestra a hlavní hrdince nikdo nevymluví, že za to může právě její loňský únosce. Policie se k pomoci moc nemá, a tak se rozhodne začít po ségře pátrat sama a při té příležitosti dořešit to, co načala v loňském roce. 
A tak pátrá. Pořád. Bohužel tvůrci si detektivní práci vyjukané studentky, která chce dopadnout zabijáka, představují hodně srandovně. Amanda Seyfried tak chodí víceméně od dveří ke dveřím, ptá se, jestli někdo neviděl něco podezřelého, to trvá hodinu a pak je celkem ucházející finále. Nic originálního, nic zajímavého a bohužel ani nic chytrého, protože padouch je evidentně idiot, který kašle na nějaké zametání stop a navíc umí jezdit ve dvou autech zároveň. 

Zmizelá je blbost. Neztrácejte s ní čas.Ještě směšnější je ale to, jak se režisér Heitor Dhalia pokouší budovat napětí. Ke konci mu sice sázka na tmu a celkem charismatického padoucha nějaké ty kladné body naženou, ale tři čtvrtiny filmu před diváky jednoduše hází jednoho podivína za druhým a doufá, že divákům stačí koukat, jak Jill mluví se sousedem, který vypadá jako úchyl, hraje k tomu divná hudba a celé se to odehrává ve špinavém domě. A takhle pak ještě pětkrát. Jasné, u detektivky se počítá s tím, že potenciálních podezřelých je víc, ale tady opravdu není jediný člověk, který by nepatřil do škatulky "podivín, úchyl, cvok, skorovrah, skorourčitěvrah, podezřele normální takževrah".
Je to jednoduše nuda. Režisér nepřichází s ničím zajímavým, jen hodinu předkládá před člověka podezřelé, aby z toho všeho vybrousil hodně ubohým způsobem. Jakmile zapojíte malinko mozek, nejspíš zjistíte, že jste se na film nemuseli tu hodinu vůbec koukat, protože se tam nic nevyřešilo a vrah je zahradník - protože to tak pan režisér prostě chce a nazdar. 

Zmizelá je blbost. Neztrácejte s ní čas. Neobstojí ani jako detektivka (na to je moc špatně odvyprávěná) ani jako thriller (na to není dost napínavá) a nemá smysl se jí zabývat. 
 
Titulky:

 české
Datum vydání: 17. 9. 2012

Cena: 199,- 
© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace