Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zdrojový kód | Source Code | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.04.2011
CZ premiéra: 21.04.2011
režie: Duncan Jones
hrají: Jake Gyllenhall, Michelle Monaghan, Vera Farmiga, Jeffrey Wright

Zdrojový kód: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Při zjištění, že se zjevil druhý trailer na novou sci-fi Duncana Jonese, jsem se trochu zarazil. Jejdanánku, oni nám chtějí prozrazovat ještě víc? Vždyť už známe důkladně zápletku, směr jejího odvíjení, spoustu vizuálních cukrbliků a pravděpodobně si i dokážeme domyslet, co se bude odehrávat během katarze a jak to vlastně celé dopadne. Na tohle stačil jeden trailer. Servírovat nové dvě a půl minuty by nejspíš znamenalo vyzradit všechno… jenže studio i tvůrci si, zdá se, zachovali příčetnost a napodruhé do nás naštěstí ládují jen minutovou upoutávku. Osekanou. Ale údernou a efektní. Vlastně dostačující. I když není tolik podmanivá. Jde se v ní zpříma na věc, protože Vera Farmiga tentokrát okamžitě zasvětí do zápletky o dokola prožívaných osmi minutách a postava Jakea Gyllenhaala se hned noří do podivného virtuálního kódu. Námět je super a zpracování má v sobě dostatek šťávy, což jsou dvě nejdůležitější věci, které jsme potřebovali vědět před návštěvou kina. Teď už jen zjistit, jak to celé na plátně nakonec bude šlapat. Jestli si ambiciózní režisér z mainstreamového Hollywoodu na Apríla náhodou jen tak nevystřelí…

Zdrojový kód: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Pokrok je prevít. Když Bill Murray před sedmnácti lety uvíznul v časové smyčce, měl na sbalení Andie MacDowell celý den. A teď, když má Jake Gyllenhall najít bombového atentátníka ve vlaku zkázy, dají mu jeho nadřízení mizerných osm minut. Nebyl by to ale Bubliňák, aby nezatnul zuby a pořádně se s novou sci-fi Duncana Jonese neporval. Na sníženém počtu lokací jsou sice vidět menší peníze a celé to až příliš evokuje pár starších filmů. Na ploše traileru ale Source Code funguje sakra dobře. Režisér loňského překvapení Moon totiž očividně zbavil Jakea jalových pohledů, přihrál mu pár herecky silných podpor a vetknul ho do komorní, přesto však dost výbušné sci-fi, ze které napoprvé vidíme překvapivě hodně. Ale určitě ne příliš. Moon nás naučil, že Jonese skládá předvedené záběry do filmu trochu jinak, než by člověk tipoval. A vypadá to, že nás i tentokrát čeká pár palčivých otázek, jejichž odpovědi se rozhodně nezjeví před půlkou filmu. Přestože se tedy pořád může lehce stát, že to s tou repetitivností nevyjde, zatím mě vycházející britská režisérská hvězda nijak nenutí čekat průšvih.

P.S. Jak to, že nikdo nepřežil? A co Bruce Willis?

HD link vede na HD stream na Appleu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace