Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Wall Street 2: Peníze nikdy nespí | Wall Street 2: Money Never Sleeps | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 24.09.2010
CZ premiéra: 30.09.2010
režie: Oliver Stone
hrají: Michael Douglas, Shia LaBeouf, Josh Brolin, Susan Sarandon, Frank Langella

Wall Street 2: Peníze nikdy nespí: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Teaser měl styl a fórek s mobilním telefonem z 80. let prodal jako milé pomrknutí, které má hloubku. Vylíčilo totiž Gordona Gekka jako žraloka kapitalismu, jemuž je jedno, jakými novými harpunami ho rybáři nahánějí – pořád se chová jako predátor. Není o to novém notebooku a nejluxusnějších hadrech, ale o vnitřním nastavení. Douglas oprášil svou vrcholnou hereckou kreaci a oživil Gekka jako figuru, které ani šediny neubraly na osobním šarmu, neodejmuly jí schopnosti velkého hráče, ale samozřejmě nezrušily ani nebezpečnou svůdnost hada, který svým sykotem láká do zahrady dolarových potěšení. Už do ní definitivně svádí i diváky, protože Wall Street 2 takhle od boku nevyhlíží jako všechny ty trapné přídavky, vzešlé výhradně ze záchvatů sequilitidy. Postavy budí zájem jen co vstoupí na scénu, saka padnou jak hlavnímu lotrovi, tak i LaBeoufovi s Brolinem. Ani nebylo zapotřebí tyhle sebevědomé elegány tlačit do doslovných klání typu přetlačované na motorkách. Zádrhel je jenom v dramaturgii traileru: Do minuty se sice rozběhne sexy hitovka od Rolling Stones, na kterou se šikovně stříhá, žádný další nápad, natož nějaká bulvy válcující finální montáž se ale nekoná. Zvědavost, přecházející až v natěšení, tudíž může občas proložit zívnutí. Snad americká ukázka přitvrdí.

Titulky ke stažení ZDE.

Wall Street 2: Peníze nikdy nespí: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jeden z nejzbytečnějších sequelů letoška? Pravděpodobně. Zájem po teaseru? Určitě o dost vyšší než před ním. Z dvojky Wall Street jsme zatím viděli jen řadu fotek s lidmi v oblecích a mysleli si, že nebude mít moc co říct. To se po dnešku sice nemění, vstup Gorgona Gekka do nového tisíciletí je ale sakra stylový. Nemyslím tím teď zrovna laciné limuzínové naznačení „tohle je jiná doba!“, teaser jako celek ale vnadí hodně svědomitě. Stone totiž nejdřív začne předstírat, že natočil Blues Brothers 3, aby posléze ukázal světu supervážného Shiu a Joshe Brolina, kterému stačí dva záběry k tomu, aby byl za největšího frajera na světě (Rockwell efekt?). K tomu trocha křičícího Franka Langelly a nožky mladičkého objevu Carey Mulligan, a voila, máme tu přehlídku luxusní herecké sestavy, v jejímž čele samozřejmě stojí roky ošlehaný, ale pořád protřelý Michael Douglas. Přehlídku, která toho v teaserovém duchu moc neodhalí a v podstatě láká jen na známé obličeje, jenže má jeden zásadní trumf. A tím je hudba. Co by si zasloužilo odsoudit jako předvídatelné lákadlo na film, od kterého stejně nečekáme zázraky, se díky ní mění v nádherně stravitelnou minutku a půl. Zasmějete u fórků z basy, řeknete si, že to Shiovi v kvádru sekne, a nakonec začnete uvažovat nad tím, že strávit v téhle společnosti dvě hodinky vlastně nezní výrazně zle. Možná je to tím, že Stone zatím z příběhu nenaznačil víc než „bude to o tom, že dneska kradou úplně všichni“, takže můžeme do další upoutávky žít v dojmu, že to celé neutopí ve velké louži laciné kontroverze. Naděje nejsou velké, doufat ale můžeme vždycky.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace