Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Vyvrženci pekla | The Devil's Rejects | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 22.07.2005
CZ premiéra: nestanovena
režie: Rob Zombie
hrají: William Forsythe, Bill Moseley, Sid Haig

Vyvrženci pekla: DVD


ikona
Shushika
 

Pokud jsme na MZ někdy někoho podceňovali, byl to Rob Zombie, jehož Dům tisíce mrtvol není děsivý, ale příšerný, a je zosobněním toho, jak se žánrové filmy dělat nemají. Skóre tohoto filmíku je dokonce tak nízké, že Zombie záhy získal hodnocení srovnatelné jen s Uwe Bollem. Na jeho příkladě však můžeme ukázat, že mezi námi přece jen žijí i ti, kteří si z kritiky berou poučení (nebo došlo k náhlému osvícení, kdo ví). Bránil jsem se jako čert kříži, ale nakonec jsem musel uznat, že Zombieho gore horor Vyvrženci pekla je veskrze povedený film. Ne že by za to mohl scénář, ten rozhodně nijak objevný není a vlastně ani neklade důraz na vyvolání afektu strachu. Naši pozornost si zaslouží spíše celkový „dirty“ koncept, kdy se krví a různými nechuťárnami rozhodně nešetří (viz třeba táhlý záběr na střeva na vozovce), posílený tím, že ve filmu je jen velmi málo – pokud vůbec nějaká – postava, která by vzbuzovala kladné pocity. Stejně tak chybí jakékoliv pasáže odlehčení, pokud za ně nepovažujete to, že někdo vypadá jako Leoš Suchařípa nebo Freddie Kruger. Prakticky všechny postavy Vyvrženců pekla jsou zvrhlá monstra (ať už jde o rodinu kanibalů a nebo zástupce zákona), která byste za jejich činy ze srdce rádi zasypali sprškou projektilů, pak vzali mačetu… a když už by nebylo co sekat, pokropili to napalmem, aby byla naprostá jistota, že se napříště není čeho bát. I Zombie se však poučil u mistrů a ctí klasickou hororovou etiku, takže ti, kteří jsou „bez hříchu“ nakonec přežijí. Nemůžu říci, že bych u Vyvrženců pekla zahlédl světlou budoucnost Hollywoodu, jak tomu bylo u Civala po projekci Hory mají oči, ale nenudil jsem se ani minutu. A u závěrečné scény s hutným hudebním podkresem jako vystřiženým ze ´70 let jsem měl dokonce na několik pikosekund pocit, že Quentin Tarantino má ohledně tohohle filmu naprostou pravdu („Jeden z pěti nejlepších filmů roku!“ – jak jinak :). Pokud si na podobné filmy potrpíte, vaše volba by měla být jasná. Robe, trojku už ale opravdu netoč, mohl bys to zase zvorat! (7/10)

Distributor byl bohužel velmi skoupý a na disk umístil pouze tři trailery – po vsunutí disku do mechaniky se rozjede jeden nepřeskočitelný na „rodenovku“ Sklapni a zastřel mě, následovaný „seagalovkou“, na jejíž jméno už si teď opravdu nevzpomenu. V bonusové sekci disku je pak toliko trailer na Vyvržence pekla.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky; DTS - anglicky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 23. 5. 2006

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace