Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Vlkodlak | The Wolfman | 2009
csfd  imdb
US premiéra: 12.02.2010
CZ premiéra: 18.02.2010
režie: Joe Johnston
hrají: Benicio Del Toro, Anthony Hopkins, Emily Blunt, Hugo Weaving, Geraldine Chaplin

Vlkodlak: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Vlkodlak podruhé a řekněme že moderněji. Razantní proměna trailerového stylu naznačuje, že se tu někdo hodně zaobíral tím, proč se 300 podařilo tolik prorazit a stát se celosvětovým fenoménem na poli audiovizuální prezentace. Johnstonova variace na klasické vlkodlačí téma se opírá o velmi nosné hudební plochy, atmosférou i instrumentací nápadně připomínající ta nejefektivnější hudební aranžmá posledních měsíců, ba dokonce let (300, Max Payne, Terminátor 4). Střihači se téhle koncepci pokouší vyhovět, takže stylově utopí ve stínu Anthonyho Hopkinse, sekají děj, a pak zkouší smíchat dynamickou koláž tahající za vlasy. Někdo může hýkat nadšením… já si dovolím tvrdit, že to tak úplně nefunguje a že to hraní na „cool efekt“ se kvůli prezentované látce míjí účinkem. Máme tu totiž podivnou popcornově-ambiciózní bramboračku, s popcornem bez popcornu a s touhou odkazovat, skládat poctu a ctít klasiky bez snadno identifikovatelné režijní virtuozity. Navíc jen v devadesáti sekundách, což je přesně ten prostor, na kterém může tahle rychlovka fungovat, aniž by začala být směšná. Nic proti snaze prodat film v co nejchytlavějším balení – ale tady to zkrátka úplně neklape. Nenechme se opít rohlíkem.

High kvalita s českými titulky.

Vlkodlak: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

„Zakažte internet!“ musí volat tvůrci Vlkodlaka do dáli. Nebýt tohohle ďábelského prostoru, vyrobeného snad kvůli rychlému šíření zlých klepů, mohli mít vyhráno. Jejich projekt se v upoutávce mile vybarvuje, protože na klasickou velkofilmovou šablonu nasazuje zajímavou vlkodlačí hlavu. Johnstonův film v traileru ctí míru a drží se na zdravém pomezí mezi přestylizovanou trikovou podívanou a klasickou hororovou fantasy, v níž rozvrzané kočáry pojíždějí po štěrkových cestách a kamenitých mostech. Z Vlkodlaka čpí peníze, v klipu je vidíme většinou investované do výpravy a kostýmů, což jsou disciplíny, které u takové látky přináší jen pozitiva. Struktura ukázky, jíž už delší dobu nazýváme souslovím „klasický velkofilmový střih“, napasovává vizuální lahůdky mezi chorály a burácivé zvukové předěly, takže výsledek uspokojivě šlape - a to prosím sledujeme hlavně tváře herců (samá kvalita, i Anthony Hopkins se bude snažit) a naopak jen drobky z vlkodlačích divočáren. Čas vrátit se na začátek popisku: Dojmy jsou dobré, jenže z internetu víme, že film provázely velké tvůrčí křeče a že se hned několikrát měnili tvůrci i data premiéry. Takové projekty obvykle končí fiaskem. Přimlouvejme se u úplňku za výjimku.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace