Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Vesnice | The Village | 2004
csfd  imdb
US premiéra: 06.08.2004
CZ premiéra: 09.09.2004
režie: M. Night Shyamalan
hrají: Joaquin Phoenix, William Hurt, Sigourney Weaver...

Vesnice: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Spíše než s plnohodnotným děsivým trailerem máme opět co dočinění s reklamním hypem v jeho skoro nejčistší formě ;). S blížícím se datumem premiéry se není čemu divit – distributoři chtějí i z posledních nedotčených diváků vytřískat nevědomost a naládovat jimi pokud možno všechna americká kina. Ukázka typově odpovídá druhému traileru ke Shrekovi 2 (a potvrzuje se tím, že počet trailerů a vůbec celá kampaň je s tou u Shreka zcela shodná) – jde o rychlý minutový sestřih s připomenutím všeho důležitého a malou retrospektivou do slavných časů minulých, kdy si Willis hrál na duchy, přežíval havárie vlaků a Gibson chodil na procházky do kukuřice. Podmanivý tikot zvládá vyrábět chvilkovou atmosféru, stejně dobře je na tom i tichem předeslané závěrečné půlvteřinové „šokující“ problesknutí (které si schválně zkuste stopnout a pořádně prohlédnout – jestli tohle budou skutečně ona „děsivá“ monstra, tak to potěš koště ;). Dočkáme se asi pěti nových záběrů, jejichž výpovědní hodnota je zcela nulová a asi třech už známých, u nichž to není o moc lepší. Pokud jste viděli vše předchozí, můžete nechat své linky v klidu nafukovat důležitějšími daty, jestli chcete mít sbírku zcela kompletní, asi už stejně stahujete…

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Vesnice: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

K popisu teaseru jsem psal, že by trailer mohl můj stávající dojem o Village vylepšit a já s radostí kvituji, že se tak rozhodně stalo. Více vypiplaná dvouapůlminutová smršť konečně připomíná něco, co vyšlo z pera „novodobého Hitchcocka“ a jestli bych měl sepsat žebříček deseti ukázek, při nichž mi nejvíce běhal mráz po zádech, tahle by se tam určitě zjevila. Konečně je mírně poodhalena zápletka – dny klidu jsou v malé vesničce sečteny a monstra, která si v klidu pochrupovala v lesích, dostala chuť se trochu projít k lidem. Neradno je provokovat červenou barvou (která bude hrát ve filmu důležitou roli, zasahuje i do fontu, kterým je vyveden stylový nápis Village), ani chodit k nim na oplátku na výlet do lesa za vidinou dobrého šálku teplého kakaa. Čert ví, jak se tyhle dva druhy snáší, protože nikdy se pospolu nevyskytovaly, ale všichni podvědomě cítí (a z filmů znají), že nic dobrého vesničany zřejmě nečeká. A kdyby jim (ale především vám) to přece jen nebylo jasné, je tu pro zdůraznění James Newton Howard se svými velice hlasitými smyčci a mohutnou basou, které zní jako něco, co se nevešlo do úvodních titulků Znamení (které mimochodem tahle ukázka evokuje téměř neustále). Nový Shyamalanův film předcházejí obrovská očekávání – zvládne si to rejža vyžehlit u diváků, kterým Znamení přišly až příliš prostoduché a na víru obracející a naopak nezklamat ty, co mu až doteď bezmezně věřili? K rozlousknutí podobných úvah by se hodil minimálně ještě jeden trailer... ;)

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Vesnice: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

A jsme tu, přímo uprostřed vesnice, provázeni mlhou a všudypřítomným větrem. Nehostinné prostředí pro horůrek jako dělané. Střihač tohoto teaseru si pohrává s obvyklými finesami, svoje dvě minuty se mu daří příjemně vygradovat, ale chybí jakýkoliv silnější moment, který by se mi vryl do mozku a zůstal tam sedět jako zařezaný (i když představa monster pochodujících s plechovkou červené barvy po vesnici mě rozhodně pobavila ;). Párkrát si vzpomenete na Znamení (opuštěný domek, vítr pohrávající si s lucernou, Joaquin Phoenix) a občas zakroutíte hlavou nad (pro filmovou ukázku) nevhodným hlasem v pozadí, který sice říká zajímavé věci, ale vůbec se k nim nehodí. Suma sumárum slušný průměr, ale trailer by mohl dojem několikanásobně vylepšit. Bůh ví kdy se ho ale dočkáme, a tak si tuhle ukázku zatím rozhodně stáhněte.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace