Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Válka nevěst | Bride Wars | 2009
csfd  imdb
US premiéra: 09.01.2009
CZ premiéra: 02.04.2009
režie: Gary Winick
hrají: Anne Hathaway, Kate Hudson, Brian Greenberg, Steve Howey, Candice Bergen

Válka nevěst: Recenze


ikona
Mr. Hlad
 

Existují mužské a ženské filmy. Kolikrát chlap slyšel věty typu „Jak se můžeš koukat na něco tak brutálního? Vždyť přece není možný, aby jeden chlap přepral patnáct jiných. To je ale blbost, takový výbuch by přece ve skutečnosti nemohl přežít. A co tě vlastně baví na tom Rambovi? Vždyť je to samá brutalita a je to pitomost.“ Dámy mají pravdu, ale každý soudný chlap je zkrátka nebude nutit, aby s ním vyrazili do kina na novou pecku s Jasonem Stathamem. Stejně tak doufám pro dobro mužské populace, že dámy při potenciální návštěvě Války nevěst nechají své méně něžné polovičky doma.

Buďme ale fér. Válka nevěst nechce být víc než jen průměrná komedie o holkách, které se vdávají. Takovým divačkám se nejspíš i bude líbit, já bohužel mám k cílové skupině poměrně daleko, takže pokud jste žena, která byla požádána o ruku a vybíráte svatební šaty, dort a kapelu, nebo si to alespoň každý týden představujete, můžete přeskočit další řádky i hodnocení a klidně rovnou vyrazit do kina. Pokud vás ale zajímá, jak moc jsem u filmu trpěl, čtěte dál.

Proč to neříct rovnou, trpěl jsem jako krysa, kterou někdo předhodil v zoo dvoumetrovému hadovi a ten ji ještě zaživa začal trávit. Osmdesát pět minut bylo subjektivně delších než maratón prodloužených verzí trilogie Pána prstenů a zdaleka to nebyla taková zábava jako sledovat Froda rajtujícího na posteli. Vezmeme to popořadě. Hrdinky jsou slepice, které opravdu nebudete mít rádi. Anne Hathaway má výhodu v tom, že je poměrně roztomilá, ale Kate Hudson pro mě už pár let představuje synonymum absolutní otravnosti. Když tedy tyhle dvě začnou vřískat a skákat (to zjevně dělá každý normální člověk, když objeví vysněné svatební šaty), budete je upřímně nenávidět. Vedlejší postavy na tom nejsou o nic lépe. Všichni muži tu jsou prakticky jen kvůli tomu, aby nevěsty odvedli k oltáři, nebo ze sebe dělali idioty. Vedlejší postavy – ženy – jen kvokají a dotvářejí atmosféru kurníku.

Dále tu máme scénář. Ten na sebe vrší jedno svatební a „škodílkovské“ klišé za druhým. Jednou Anne Hathaway obarví Kate Hudson vlasy na modro, podruhé Kate Hudson Anne Hathaway obarví na červeno v soláriu, dále tu máme tloustnutí, krádež DJe a další věci, které prostě vtipné nejsou a těžko si představíte, že byste je prováděli. Bylo by vám totiž při tom hrozně trapně. Obě herečky se navíc u všech loupežnických lotrovin tváří jako z parodie na staré bondovky a nakonec se přirozeně poperou ve svatebních šatech. Ale nebojte se, dopadne to dobře.

Dá se tedy alespoň něco chválit? Candice Bergen je poměrně sympaticky cynická (podobné role seká v posledních letech jako na běžícím pásu) a již zmíněná Anne Hathaway také svým šarmem mnohé zachraňuje, ale paradoxně tím jen potvrzuje, že na podobně pitomé filmy je jejího talentu škoda. Výsledný dojem z filmové katastrofy naštěstí zachraňuje poslední desetiminutovka, která sice není stále žádný zázrak, avšak člověk znatelně cítí, že ta bolest hlavy, které se nemohl předchozí hodinu a čtvrt zbavit, začíná malinko polevovat. Možná i proto, že dojde na staré dobré fyzické násilí a obě hrdinky se navzájem snaží zabít. Škoda, že to nedotáhnou do konce.

Válka nevěst je prostě a jednoduše film, který láká jednu specifickou diváckou skupinu a na ostatní zvysoka kašle. Já bohužel před svatbou nemám a navíc vlastním penis, takže mám smůlu (i když... jak se to vezme). Pokud jste tedy potenciální nevěsta, s klidným svědomím běžte do kina, čeká vás nejspíš jednodušší a neurážející zábava. Své nastávající ale raději nechte doma, nemuseli by se totiž dožít závěrečných titulků a než si vycvičíte náhradníky, vždycky to chvilku trvá.

Verdikt

avatar 3/10

Mr. Hlad

Emma a Liv jsou nejlepší kamarádky, když ale zjistí, že se mají vdávat ve stejný den, začíná boj o život. A v krvi a bolesti zůstane ležet každý divák – muž. Válka nevěst je průměrná komedie pro nastávající nevěsty. Pro všechny ostatní jde o smrtelně nebezpečný materiál.


Podobné filmy

 • 8/10

  Čtyři svatby a jeden pohřeb

 • 1/10

 • 1/10

 • 1/10

 • 1/10


Hodnocení redakce

 • avatar4/10

  Cival


Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  Ravenhorn

 • avatar4/10

  novoten

 • avatar4/10

  RoBo

 • avatar6/10

  Susanne

 • avatar2/10

  Psema

 • avatar1/10

  Dragon

 • avatar4/10

  Milford

 • avatar4/10

  Hild

 • avatar3/10

  PraSiteL

 • avatar2/10

  Tomino

 • avatar3/10

  hondza

 • avatar4/10

  vader

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace