Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
V srdci moře | In the Heart of the Sea | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.12.2015
CZ premiéra: 03.12.2015
režie: Ron Howard
hrají: Chris Hemsworth, Ben Whishaw, Cillian Murphy, Brendan Gleeson, Carlotte Ray

V srdci moře: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Rimsy

Finální trailer očividně nemusí být poslední, takže těsně před premiérou jsme dostali ještě jeden. V něm se už jede jenom na emoce, takže se (ve srovnání s předchozími ukázkami) dozvíme  minimum o postavách i příběhu, ale o to víc do nás Howardův tým pere záběry na nekompromisní bílé monstrum, které rube jednu loď za druhou. Krátké prostřihy ani nedají pořádně vyniknout komerčnímu potenciálu jmen jako Hemsworth, Murphy nebo Gleeson, naopak nabízejí skoro dvě minuty akčních záběrů nevrlé kosatky. Našlapaná trailerová kampaň se tak dočkala přísné tečky, které má nalákat zbytek nerozhodnutých suchozemských krys do kina. Uvidíme, jak úspěšně.

V srdci moře: Finální trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Těžko soudit, jestli to Warneři prokoučovali, nebo naopak. Nedivil bych se ani jedné variantě. Na každý pád ze zamýšleného adrenalinového náseru pro březnový slot začali vyrábět vánoční hit s oscarovým potenciálem, renomé filmu ale není zdaleka tak mocné, aby tahle sázky byla sichr. Chris Hemsworth je bez Thorova kladiva poloviční a film sice boduje s atmosférou velkého námořnického dobrodružství, vyložený testosteronový nářez plný atrakcí z něj ale nevyčenicháte - přestože se triky nešetřilo (i v rámci finálního trailerového podání některé z nich nepříjemně tahají za oči). Upoutávky jsou každopádně velmi fajn... a klidně oceníme i komerčně neúspěšnou kvalitu, hlavně aby Howard tentokrát neměl slabou chvíli.

 

V srdci moře: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Nemuselo to tak stát na trikové omáčce, ale pořád dobrý. Prodat film o tom, jak se parta velrybářů rve s "Moby Dickem", letos nebude zrovna jednoduchý. Hacker totiž ukázal, že Hemsworth bez kladiva do kin netáhne, a filmová nabídka konce roku je tak silná, že musí leccos vyhořet. V srdci moře přitom uhnulo do oscarového slotu, takže musí sázet na dramatickou kvalitu. Diváci ale slyší spíš na hutné spektákly, což střihač traileru rozhodně pochopil. Možná by tu neuškodilo víc klidnějších pasáží a poctivější představení ostatních hrdinů. Jako dvouminutový velrybí nápor, který stojí hlavně na jméně režiséra, ale třetí upoutávka funguje víc než obstojně. Teď už jen nepropálit cílovou rovinku!

V srdci moře: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Na moři bývá filmařům někdy těžko. Ale je moc dobře, že to pořád někdo zkouší. A Ron Howard se na tuhle látku náramně hodí, protože rozhýbat drama mezi chlapáky v atraktivním prostředí mu jde tak dobře, jako málokomu. Jsem rád, že zmizely některé nepěkně digitální záběry a zůstalo poctivé námořní dobrodružství, v němž Jack Sparrow rozhodně nechybí. Kraluje tu totiž testosteron, chytlavý hrdinský patos a poctivá výprava i přitažlivě mužné epizodky. Když už nám tu nefrčí Master and Commander, je velmi příjemné sledovat, že to někdo zkouší seriózně a přitom pořádně výpravně. Držme (si) palce.

V srdci moře: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Ukázka je parádní, člověk olízne čtyři prsty a ten pátý vztyčí nahoru. Howard se v tom životopisném žánru orientuje jako málokdo a zjevně ho to baví. Je mi vlastně dost jedno, jestli si zas zkazí pověst dalším Danem Brownem, protože tohle mořské dobrodružství s Hemsworthem a spol. vypadá magicky. Vlastně se musím přiznat, že ta obří ryba, co se tam zjeví v samotném závěru ukázky, mi připadá úplně zbytečná. Stačil by mi chlapský film o borcích, co se nebáli nasměrovat bárku tam, kam mapy nevedou. A dostali od přírody pořádnou držkovou. Personifikace do podoby ryby už zavání průšvihem, ani tak ne kvůli průměrnému CGI, ale jak naznačuje poslední záběr - může se to zvrhnout v horor s bubákem, co má velkou ploutev. Já ale spíš doufám v pořádné posádkové drama. Obsazení slibuje hodně a vizuálně nám Howard hezky zraje, tak pokud to kormidlo udrží pevně v rukou, mohla by z toho být další nenadálá pecka.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace