Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Trans | Trance | 2013
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 13.06.2013
režie: Danny Boyle
hrají: James McAvoy, Rosario Dawson, Vincent Cassel

Trans: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Co napsat, aniž bych opakoval tři předchozí popisky? Moc toho není, Boyleův dynamický heist nicméně boduje i bez eRka. Vizuálně totiž nemá konkurenci, herecky mu schází slabé místo a stále se mu daří odhalovat jen střípky zápletky, takže s námi bude moct v kině házet ze strany na stranu, jak se mu zlíbí. Podobně jako Soderberghovy Vedlejší účinky je Trans prostě velkou dramatickou neznámou, což je vlastně ještě lákavější než Rosariiny hypnotické prupovídky. McAvoye tak před návratem k X-Menům čeká hodně zajímavý rok, ve kterém si sice zásadně nezvýší star-power. Mohl by ale mít na kontě hned dvě atraktivní trefy do černého, a to je daleko lepší, než kdybyse vráti do kostýmu a trénoval herectví v dalším dobovém dramatu. S opojnou nápaditostí totiž nejdál dojdeš!

Trans: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Naprostá paráda! Trance neskutečně lákalo už prvními dvěma upoutávkami, ale teprve eRková rve podál až na podlahu. Boyleův doslova hypnotický heist tu předvádí všechny své opojné přednosti, a na ploše minuty a půl tak akorát nakousne zápletku, aniž by toho vykecal moc, a zároveň ukáže mozkovou lázeň, kterou už z hlavy jen tak nedostanete. Jako příslib věcí příštích maximálně působivé, a to se tu ani nemusí sázet na okatou hrubší mluvu nebo křivky Rosario Dawson. Obojího si určitě dosyta užijeme v kině. A jestli to bude z poloviny takový náhul jako v tomhle traileru, může si Boyle rovnou připsat další trefu do černého.

Trans: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy slyšel McAvoye mluvit takhle englicky, Cassela takhle hezky ventilovat svůj latentní sklon ubližovat čemukoliv, a... no i ta Rosario je zas jednou proklatě sexy. Tenhle návrat ke starým formám v boyleovsky roztančeném traileru musí potěšit snad každého. Na druhou stranu tahle hypnóza slibuje až nebezpečně moc věcí. To je Boyleova klasika - kontrast mezi filmařským nadšením a temným podtextem látky diváka vždycky znejistí. V tomhle případě je ale klamání tělem určitě na místě, protože právě hledání odpovědí na palčivé otázky tomuhle filmu dává drajv. A je úplně jedno, jestli na konci McAvoy všechny převeze, nebo se jen vyspí s hypnotizující Rosario a pošle Cassela k čertu v žhavé kouli z plamenů a plechů, kterou předtím nějaká automobilka stihla udat jako product placement. Kriminálka, psychothriller nebo jen žánrové cvičení? Je to jedno, protože s Boylem se vždycky brzdí a přemýšlí až dlouho po dojezdu titulků.

Trans: International teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Taky chci, aby mě Rosario Dawson hypnoticky zatáhla k sobě do postele! Ale chápu, že James McAvoy je jenom jeden, takže nezbývá, než to přát alespoň jemu. O klácení čokoládové sexbomby nicméně v Trance půjde až ve druhé řadě. V té první nám Danny Boyle nabídne moderní heist v jeho typicky zběsilém digitálním podání, jenž se trochu nešťastně představuje v krátké televizní upoutávce. I ta ale v klidu sahá k nadprůměrnému hodnocení, jelikož na vás i přes nedostatek pixelů a trhání obrazu vyletí tolik luxusních záběrů, až to jeden nestíhá pobrat. Navíc jsou provázány do jasně uzavřeného minipříběhu o tom, jak si McAvoy nemůže na něco vzpomenout... až si bourneovsky vzpomene, vezme do ruky bouchačku a všechny padouchy začne zatraceně mrzet, že mu nedávno tolik ubližovali. Zkrátka šmrncovní žánrová práce, která je u Boylea po dvojce oscarových vějiček velmi vítanou změnou. Chceme českou premiéru a chceme ji hned!

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace