Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tohle je Sparta! | Meet the Spartans | 2008
US premiéra: 25.01.2008
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jason Friedberg, Aaron Seltzer
hrají: Kevin Sorbo, Diedrich Bader, Sean Maguire, Carmen Electra, Method Man

Tohle je Sparta!: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Neohrnuju nad tvůrci Meet the Spartans nosní dírky. Kreativitu je nutné ocenit. Přeci jen narvat do výjevů z antického válečného pole narážky na Rockyho, šílenství Britney Spears a Shreka, to chce kreativitu pěti zfetovaných akademických malířů. Koncipovat jejich „performance“ ve stylu „někdo někam přijde, ve svém protivníkovi pozná známou filmovou postavu a kopne jí do břicha /šťouchne do koulí / flusne do obličeje“, to už chce nejen odvahu, ale i paličáckou neústupnost. Dva ze šesti scenáristů Scary Movie naštěstí umí svoje vize plnit do puntíku, s umanutostí nejváženějších umělců, takže se dočkáme i Transformerů, Electrificující masáže poprsí a úchylných pokusů o vtip na účet břišních svalů. Nad gayi přitom vítězí chlupy, nad gagy šťouchance a nad Azamatovými bradavkami sešívačka. Snad jen dva fóry se jakž takž povedly: Tučňák z Happy Feet alespoň překvapí a chytrá parafráze zpomalovaček ukáže, že ručníková cesta formálních citací mohla vést k úspěchu. Jenže nevede. Vyhrává chrup staré babičky a kolosální trapnost, drhnoucí z Třístovky ty nejpovrchnější propriety. Horký kandidát na nejhorší film roku se zkrátka potvrzuje. This Is Sračka!

Tohle je Sparta!: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Když už něco paroduji, tak pořádně, ne? Meet the Spartans zůstávají - stejně jako jejich mladí bratři a sestry v parodické zbroji - v půli cesty. Sem tam nějaká povedená hláška (ale no tak, neříkejte, že jste se u "Now we match" nezasmáli), kterou okamžitě zazdí nepovedený vtípek. Koncept parodování nejslavnějšího filmu obaleného ve vtípcích na účet finančně slabších hráčů se opakuje, takže můžete čekat vlastně to samé, co přineslo Epic Movie. Bylo by prima, kdyby místo slabé napodobeniny naše reprobedny rozduněl stejný song, při kterém nám plesalo srdce během sledování trailerů na Třístovku. Stačí na chvilku navštívit YouTube a takových odvážlivců najdete tuny. Smutné na tom je, že jsou do jednoho desetkrát lepší než to, co nám servíruje Meet the Spartans. Dobře, mají Britney, mají Herkula a vsadil bych se, že jsem tam v pozadí zase viděl Carmen Electru. Ale toho nejdůležitějšího - smyslu pro humor - se člověk nedohrabe. Při dnešní kadenci parodií na Třístovku, se Včelkou Májou v čele, je to bohužel osudná chyba, díky které zkolabují i přeživší fanoušci žánru (ano, poslední Mohykáni ;). Mimochodem, ten film je tak mimo, že nemá ani profil na IMDb. ;)

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace