Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Simpsonovi ve filmu | The Simpsons Movie | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 27.07.2007
CZ premiéra: 26.07.2007
režie: David Silverman
hrají: Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith

Simpsonovi ve filmu: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Země v ohrožení! Rakety! Arnold Schwarzenegger! Spider-Pig! Tvůrci Simpsonovic famílie si neberou servítky a tlačí na pilu, kde se dá. Výsledek jako by byl trailerem na úplně jiný film než minule, což je v podstatě úplně jedno, ale – je poměrně zarážející, že je poskládán téměř výhradně z nových neokoukaných záběrů a ne jen přídavkem navěšeným na minule použité šabloně. Nájezd je zpracovaný o dost lépe, tempo příjemně variuje, déle budované situace střídají rychlé situační gagy, hlášky střídají útržky z objemného Homerova portfolia ublížených obličejů a při závěrečné gradaci samozřejmě nechybí nezbytné chorály. Dvě minuty se Simpsonovými ve finálním traileru (ano, děti, je konec a další už nebude) navnazují na výsledný produkt měrou převelikou a to i přesto, že příběhy žluťáků můžete sledovat každý den v bedně a mohly by se vám slušně přejíst. Nepřejedly – ta podivná animovaná chemie funguje pořád a mně osobně k rozveselení stačí ve kteroukoliv denní i noční dobu. I tahle ochutnávka předesílá veselé zítřky a plní, co slibuje. I když ano, přiznávám, za ten dobrý pocit může hlavně dvojité combo Homer a jeho prase, kteréžto už začíná pozvolna kultovnět :).

Simpsonovi ve filmu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Tak jsme se dočkali. Sousloví „nejslavnější animovaná rodinka na světě“ se konečně poprvé viditelně spojilo se souslovím „celovečerní film“ a po jednom nudném a dvou jednorázově legračních teaserech tasí trumfy nad rámec celých 120 vteřin (a jednoho situačního gagu). A je o co stát! Povstání lidu, rakety, bullet-time, Homer drbající prase na břiše! Podle hesla „v celovečeráku všeho víc než v seriálu“ jsou to ihned na první pohled jakési „globálnější elementy“, které ve vás přímo zažehnou pocit, že už nesledujete dvacetiminutovou epizodu, ale rozmáchlejší a poctivě budované dobrodružství s průpravou i závěrečnými výbuchy. Trailer kromě obligátních vtipných výstřelků a výčtu herců příliš originálního nenabízí, na druhou stranu – jsou to pořád ti staří dobří Simpsonovi, kteří i po tolika řadách srší humorem a dýchají stokrát vitálněji než tuna podobných sérií, která se zasekla na třetí sezóně. Vtipy fungují, fungují a zase fungují (a bullet-time je bullet-time a je 3D přestože si tvůrci úspěšně dělali z 3D legraci ;) a sousloví „obligátní vtipné výstřelky“ pořád představuje smrtící koktejl narvaný hláškami, v němž se prolíná vše od světové války až po nahého Barta na skateu. Je to úderné, je to agresivní a pokud máte Simpsonovi řádně nakoukány, všimnete si, že se na vás v náznacích myslelo. Nevím jak vám, ale mně to ke spokojenosti stačí - a pokud jste snad očekávali víc, zeptejte se sami sebe co. Simpsonovi donášejí do našich domovů přesně to, co předeslali – sebe samotné v inteligentnějším balení při zachování poetiky „Homer se škrábe na zadku, Barney si strašně, ale strašně krkne a svět se možná řítí do záhuby“. Já to beru.

Simpsonovi ve filmu: Teaser 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Zív. To, co bylo minule prudce vtipné a originální, destiluje se dnes do pozice ohraného a okoukaného předmětu, který po prvotním nadšení zůstane ležet opuštěný na okraji kanalizace za podpory vydatného deště. Při lepení třetího teaseru k řádění nejslavnější animované rodiny na světě se tvůrci výrazně neobtěžovali: Pouze se převzala první polovina s králíčkem a přidaly se dva záběry, samy o sobě horko těžko konkurující minulému běsnění s bourací koulí. Nad výsledkem můžeme jen rozpačitě kroutit hlavou i v souladu s rýsující se skutečností, že dosavadní reklamní kampaň na Simpsonovi se jaksi plánovitě zvrhla v destrukční jatka místo toho, aby nabídla jemný situační humor, se kterým by možná došla dál. Zatímco v polovině listopadu to nevadilo, dneska už se asi zasměje málokdo - kladivo v oku a pád ze střechy nám ke štěstí nestačí. Přestaňte s tím a šup sem s pořádným trailerem! :)

Simpsonovi ve filmu: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Vivat teaserům, jejichž ambice přesahují čistě informační hodnotu. Vivat teaserům, jejichž originalita jde ruku v ruce s technickým provedením a z jejichž konceptu lze vyčíst, že i s takovou kratičkou prkotinou se tvůrci chtějí mazlit. Ne každý by si jen tak udělal půlminutku 3D rozverného animáku s roztomilým zajíčkem, aby ho posléze ukrutně pohřbil striktním 2D humorem. A to tak že doslova. Homerovy destrukční ambice toho ještě nejsou přímým účastníkem (o to se postará Vočko), ale přijdou na řadu posléze, když se rozhodne zachránit svou rodinu: A Groening zcela klasickým způsobem nechává dobrý úmysl obrátit proti svému nevinnému hrdinovi. Je to takové, jaké předpokládáte: klasicky přetažené a ohromně vtipné. A přestože se to vejde na plochu pár desítek vteřin, poselství je jasné: Simpsonovi pomalu, ale jistě buší na vrátka a chtějí být zase jednou nejlepší. Po téhle kratičké ukázce, která mi zvedla náladu na celý den, se asi nejen já začínám těšit jako blázen. Pět hvězdiček za originalitu a nekompromisní humor.

Simpsonovi ve filmu: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Fandové všech zemí, bděte - žluťáci jsou na příjmu! Sice jen v kratičkém spotu, ale i ten je sladkým příslibem toho, že se věci daly do pohybu. A nás čeká opět naše stará známá prekérní situace – jak ohodnotit půlminutový teaser, ve kterém nic není (protože se ještě nezačalo natáčet)? Přijde mi to těžší než jindy, protože jsem se Simpsonovými prožil mládí a nechci jim nijak ubližovat ;). Ale kde nic není… však to znáte. Tákže: Uvítá vás celkem vtipný nápad se supermanovským S-kem, následovaný Homerovou nijak úchvatnou, přesto celkem roztomilou hláškou a dodatkem o tom, že by už tvůrci měli asi začít. A pak… no vlastně už vůbec nic ;). Konečná a tradá zpátky na diskusní fóra, kde to teď kolem Simpsonových opravdu hutně vře. Z mého pohledu je na vynášení konkrétních soudů ještě zatraceně brzo, ale znáte to – ortodoxní fanouškovská základna už má jasno a nepotřebuje čekat, až se k nás dobelhá alespoň trochu konkrétnější audiovizuální ochutnávka ;). My si však rádi počkáme, dnes se dohodneme na rozumných dvou hvězdičkách a popřejeme Groeningovi s Brooksem hodně štěstí. Dosud nás nezklamali (i když každý Simpsonofil vám řekne, že od devítky výš už je to slabší ;), tak se jim snad laťku podaří udržet i do budoucna… držím palce a věřím.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace