Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ostrov | The Island | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.07.2005
CZ premiéra: 01.09.2005
režie: Michael Bay
hrají: Ewan McGregor, Scarlett Johansson, Steve Buscemi

Ostrov: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Je to k neuvěření, ale Michael Bay má pořád ještě dostatek trumfů na rozdávání. Ti kteří doufají, že Island bude nepoměrně menší "bayovinou", než jeho předchozí filmy, by se možná měli poslední ukázce vyhnout, protože je sestříhaná snad až příliš akčně a protkaná one-linery (hláškově konečně zazáří i Steve Buscemi). Může to být jen vychytralý krok studia, které chce přilákat do kin i rozpačitě se tvářící fanoušky Mizerů II, možná se ale Bay nedokázal zbavit svých starých "zlozvyků", které mám já osobně moc rád. To na jaké straně barikády bude letos Michael Bay stát, tak neustále poletuje ve vzduchu. Když se člověk rozhlédne po filmech, které už na nás zaútočily, vůbec bych se nezlobil, kdyby milovník huňatých kabátů, rychlých vozů a hezkých slečen (ano, mluvím pořád o Bayovi, ne o Leošu Marešovi) alespoň jednou ukázal intelektuálním odpůrcům jeho děl ukázkový prostředníček a zároveň při tom neztratil nic ze sebe. Balancovat na ostří nože není jednoduchou záležitostí, ale něco mi říká, že tentokrát by to mohl Michael ustát. Přeju mu to. Oscara sice nikdy nedostane, ale trocha uznání by mu zcela jistě slušela. A i kdyby se něco po cestě strašlivě zvrtlo, zůstanou nám trailery jako tenhle. A to už stojí za ty vyhozené desítky milionů dolarů a snahu všech zúčastněných. ;) (máte zájem o vyšší kvalitu? Nechte si chutnat (27.88MB))

Ostrov: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

A teď to všechno smícháme, abychom se konečně dostali na standardní stopáž. Ukázkám z Islandu nelze upřít jistou gradaci. V posledních dnech jsme jimi doslova ubíjeni, aby byla naše trpělivost odměněna dvouminutovým mackem, který bezostyšně slibuje velice napínavou sci-fi. Ewan McGregor se v úvodu projevuje jako ten nespokojený, má noční můry a tuší, že za vraty komplexu nečeká jenom onen bájný Ostrov, na který lze v případě enormního štěstí vyhrát jízdenku. Málokdo tuší, že se to vlastně rovná kapitální smůle, protože vaše vylosování znamená, že majitelovi odešlo něco v jeho fyzické schránce a vy půjdete pod kudlu. Po tomhle otřesném zjištění vezme McGregor svojí platonickou (v komplexu je zakázáno intimní sbližování) lásku Scarlett Johansson za ruku a... tradá pryč. Tohle už jste slyšeli tisíckrát, ale v tomhle traileru to konečně uvidíte vysvětlené běžnou rychlostí a bez nervózního poposkakování, ta dvouminutová stopáž má holt něco do sebe. Mimochodem ono připodobňování k Minority Report vážně není úchylkou, až uvidíte maličké pavoučky, lezoucí k McGregorově zorničce, pochopíte, že jisté společné znaky tu prostě jsou. Což myslím není na škodu. Po nájezdu na dálnici sice mizí spielbergovská korektnost a nastupují bayovské orgie, ale právě to naznačuje zajímavý mix, ve kterém by si na své mohli přijít jak adrenalinoví magoři, tak vyznavači chytrých sci-fi. Producenti nicméně naboostovali naše očekávání natolik, že se bude mít 22. července McGregor a spol. co ohánět, aby dostál podprahovým slibům z ukázek. A ti grafici v Dreamworks už by se vážně měli rozhodnout, jak bude vypadat logo filmu. ;)

Ostrov: UK Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Poslední trailer na novou Bayárnu ještě ani nezchladl na pozici ukázky uplynulého týdne a z pod rukou dělníků z Dreamworks a Warner Bros. k nám letí další náhled na rozdvojeného Ewana McGregora a nahou Scarlett Johansson (ano, sluší jí to :-). A to není dobře, protože na Ostrov se začíná vkrádat syndrom Fantastické čtyřky a Války světů, tj. opakování matka moudrosti aneb hodně trailerů na jedno brdo. Nutno podotknout, že tenhle trailer, ukutaný speciálně pro Velkou Británii, má z dosavadních výtvorů nejméně energie. Většina nových záběrů proklouzne v první epileptické pětisekundovce a klasická klidně střižená expozice se tentokrát nějak nehezky míjí účinkem. To platí i o oblíbené honičce, kterou jsme už tolikrát viděli, a přitom ji v téhle verzi traileru ani nedoplňuje nějaký „wow-moment“ typu padajícího eRka. Stará známá show, Michaele. Vylož karty na stůl, než ti přestaneme věřit! :-)

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Ostrov: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

V předchozích trailerech se Michael Bay snažil tak urputně setřást image bezhlavého popcorňáka, až se producenti lekli, že by to na diváky mohlo působit kontraproduktivně. Nová ukazka tak pro jistotu nasazuje do hry podstatně vyšší kalibry a vám najednou připadá, že koukáte na úplně jiný film. K čertu s komorním úvodem, vytlačila ho divoká honička na dálnici (čím dál tím víc připomínající asfaltové peklo z Mizerů II), explodující vrtulníky a destrukce na tisíc způsobů. Navíc to vypadá, že se dočkáme nějaké té milostné scény, což je v Bayově stylu vždycky až umělecká záležitost. Už je to jasné, Island bude Bayovinou se vším všudy, pokud se vedle toho vtěsná i nějaká ta příběhová hloubka, tím lépe. Nápad s loterií je skvělý a dějová linie najednou vypadá mnohem sevřeněji (i když co si budeme povídat, pořád je to honičkový film, kloni nekloni ;). Je fascinující, že minutová ukázka zvládne udělat tak silný dojem (hodně se tu šetří místem, úvodní loga a závěrečné titulky jen zběsile probliknou... mimochodem logo samotného názvu prošlo už třetím redesignem). Všechny ukázky k Islandu jsou takhle krátké. Bojí se Michael ukázat víc, nebo nás prostě jen udržuje v příjemném napětí?

Ostrov: International teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Druhá ukázka nabízí kosmetické (jiný logotyp nápisů, méně futuristický), ale i větší změny. Tou nejdůležitější je úplně nová vložená scéna, ve které se Lincoln Six-Echo setká se skutečným Lincolnem a namíří na něj pistoli, přičemž jeden z pronásledovatelů nemá šanci poznat, který z nich je skutečný. Víc takových okamžiků ve finálním produktu a Bay možná na svůj film dotáhne i své dosavadní odpůrce. Co se týče hezkých obrázků, i tady vidíte, že Michael umí zázraky a udělá vizuální orgie i z obyčejného popíjení whisky. Jinak je to pořád tentýž teaser, se stejnými pobíhajícími klony v bílých uniformách, tryskopedem a tisícem roztříštěných věcí, ale je zkrátka a jednoduše zajímavější než ten první. Jen tak dál, Michaele.

Ostrov: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Z teaseru toho ale příliš nepochytíte. Záběry na romantickou krajinu jak z katalogu cestovní kanceláře, podobně plakátoví herci a pár namachrovaných titulků, ve kterých si tvůrci hrají se slovy (li(f)e). Rozvláčné tempo naznačuje, že a) Michael Bay skutečně své nové poslání bere vážně; b) Spielberg jako producent nechce podobně jako v případě War of the Worlds předčasně vytahovat trumfy (premiéra je až v červenci). Až poslední třetina traileru nabere nabere bayovské tempo, přesně v okamžiku, kdy Steve Buscemi (hrál už v Bayově Armageddonu, stejně tak proběhnuvší Michael Clarke Duncan) hrdinům suše oznámí, že jejich život a vzpomínky vlastně neexistují. Pak proletí nějaká tryskoptéra (u které jsem si musel vzpomenout na 6. den ;) a mohutné chorály se snaží zachránit situaci, resp. vám nakukat, že tohle bude mj. i akční pecka. Není to bohužel moc přesvědčivé. Mám Baye hodně rád, opět nezklamal ve výrobě nádherných obrázků, ale bude za tím něco víc? Tahle ukázka ani zdaleka není jeho obvyklý kalibr. Modlím se za další.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace