Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mezi vlky | The Grey | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 27.01.2012
CZ premiéra: 08.03.2012
režie: Joe Carnahan
hrají: Liam Neeson, Dermot Mulroney, Joe Anderson, James Badge Dale

Mezi vlky: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Respektovaná česká kritička Alena Prokopová označila svého času v recenzi na Sejmi eso režiséra Joea Carnahana za „Marcela Bystroně amerického filmu“. Zatímco domácího režijního neumětele, který nás málem zabil filmy Kabriolet a Po hlavě do prdele, už si nikdo nepamatuje, Carnahanovi se v Hollywoodu daří. A potvrzuje, že tyhle razantní odsudky byly mimo. Po přepálené popcornovce A-Team si teď konečně získává přízeň zámořských kritiků, a to právě díky své thrillerové novince, realizované na půdorysu „Neeson vs. vlci feat. zima jako prase“. V dobrých recenzích rozhodně nemusíme vidět vliv producenta Ridleyho Scotta, jenž projekt zaštiťuje svým věhlasem - mluví se totiž o poctivé řemeslné práci a adekvátně napínavém dobrodružném survivalu, což jsou podle trailerů prostě zjevná fakta. Fakta platná i při zohlednění přemrštěných akčních sekvencí a digitální krve. Zvědavost neutuchá. Držíme palce v pokladnách. 

Mezi vlky: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Potřetí to samé, potřetí jinak a potřetí skvěle. Kampaň The Grey patří mezi nejpříjemnější překvapení konce roku, a není to jen tím, že si to v ní Liam Neeson rozdává s vlky. Drsná severská atmosféra neselhává, ať pod vrazíte jakýkoliv hudební podkres, a stejné to je i se vším ostatním. Filmů o přežívání v horských podmínkách není zdaleka takové množství, abychom nadávali na obehranost konceptu. Joe Carnahan ale i tak prolamuje ledy ve velkém a úspěšné vytváří dojem, že takhle brutální horské dobrodružství tu ještě nebylo. Do karet mu hraje nejen to, že digivlci vypadají trailer od traileru lépe. Ale především jeho schopnost napínat diváka už pár záběry, které i přes absenci krve slibují adrenalinový napínák, jak se sluší a patří. Připočtěte si k tomu linku s Neesonovou ženu, která filmu dodává potřebné emocionální zázemí, a máte biják jako vyšitý. Už aby to tu bylo.

Mezi vlky: Promo trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nevídaná hustota. Zatímco drtivá většina ostatních thrillerů se pokouší zalíbit a i v nehostinných arktických podmínkách nebo v drsné divočině líčí na hladkou, efektní podívanou, tady se tne do živého. Režisér Joe Carnahan sice je klipař, ovšem tentokrát vlídné vizuály neservíruje. Právě naopak. A jeho novinka vypadá hned zajímavěji. Pokud se totiž upoutávka nebojí utopit v nepříjemné hudbě a zvucích, pokud vsadí na jednolitou mrazivou atmosféru, pak už tu drsnost a syrovost nemusíme brát jen jako pózu. Vnitřní pochody Liama Neesona jsou díky tomu naprosto přesvědčivě. Když se chce v závěru oprostit od vzpomínek na rodinu a vsadit jen na pudy, protože jen tak může vykostit bestie, co mu jdou po krku, je to na hollywoodské poměry odzbrojující a nesmírně sympatický moment. Pokud video neklame a Carnahan do toho opravdu půjde takhle nahusto, máme se na co těšit.

Mezi vlky: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Na ostří nože přežít den poté? Už synopse zněla trochu podezřele a s první upoutávkou vyplouvá tento problém na povrch. Ano, opravdu to vypadá jako nepřiznaný remake Hopkinsova horského dobrodružství, kombinovaný se spin-offem Emmerichovy smečky. Trailer však rozpaky z plagování a zřetelně digitálních vlků zdárně odsouvá stranou. Stačí jedna snová scéna se ženou, aby to prohloubilo nejen samotnou hlavní postavu, ale vlastně i celý film. Najednou jsou tady vyšší ambice, než jen nabídnout řemeslně dobře ošetřený survival thriller. Možná je to klam, šikovně vyvolaný kompozicí upoutávky... ale i to se počítá. V době, kdy trailery nějaké umělečtější směřování žánrových filmů spíš maskují a snaží se vnutit dojem nadupaných oddechovek, je emocionální úvod The Grey překvapivý. Samozřejmě, pokud čekáte na rychlý sestřih běhání lesem, padání do propastí a mávání pochodněmi, mnohem tradičnější druhá polovina vás plně uspokojí.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace