Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mravenčí polepšovna | The Ant Bully | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 28.07.2006
CZ premiéra: 28.09.2006
režie: John A. Davis
hrají: Julia Roberts, Nicolas Cage, Meryl Streep, Paul Giamatti, Lily Tomlin

Mravenčí polepšovna: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Mravenčí polepšovna nám konečně detailněji odkryla metody k nápravě nezletilých výtečníků. Špunt šikanoval mnohanohé kamarády hadicí a proudem vody, za což si zaslouží jednu spektakulární výchovnou lekci. Seznamujeme se s lektvarem jak ze skříňky mistra Panoramixe, poznáváme zlého ničitele brouků, který nápadně připomíná „verminátora“ ze Za plotem (i Paula Giamattiho) a dostáváme se do nitra mraveniště, kde se ostří krovky pro poslední souboj. Vtipů oproti minulým klipům ubývá a mizí i milý konverzační humor, jelikož se Warneři pokouší hodně povědět o příběhu, poukázat na megahvězdné herecké obsazení a uhranout závěrečnou bitvou. Co do kvality animace sice Mravenčí polepšovna připomíná Kateřinu Brožovou na sletu oscarových hereček, přesto vymýšlí válečné manévry, jež evokují bitvu na planetě Geonosis z Epizody 2 říznutou rozhodující ztečí z Narnie. I když bránice nevibrují v takové frekvenci jak by se na žánr slušelo, klidně se přiznám, že z vlny druhořadých animáků mi tohle moralizující dobrodružství přirostlo k srdci nejvíc. Mám pro ty prdelaté brouky prostě slabost. :-)

Mravenčí polepšovna: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Supermanská horečka opadla, Piráti vypluli a 007 zmlátil pár grázlů na veřejných záchodcích, takže můžeme přistoupit k ohledání pidižvíků, kteří na pár dnů museli ustoupit titánům. Warnerácký animák Ant Bully se nám prozatím představil jen jedním, co do obsahu uměle zkonstruovaným teaserem. Jenže léto už slídí za okenicí a každou chvíli se rozhodne, jestli „šikana mravenců“ spadne do komerční stoky za Divočinou, anebo se přiřadí do megavýdělečné high-class. S touhle tíhou zodpovědnosti studio rozšiřuje pole filmových ukázek o nový útvar – oficiálně reklama, obsahem spíš klip, ale pro nás klidně i teaser. Oficiálně pojmenovaný, a proto jednoduše vystavěný okolo jedné scény s pointou. Nuže, kam s ní? Asi za Karlem Gottem, jelikož se potvrzuje moje hypotéza o inspiraci včelkou Májou. Animace je odvážně nemoderní, „zakulacená“ a vizuálně strohá, což bych při přeplácanosti animáckého spektra považoval za výhodu v boji. Scénka samotná pak tančí na pomezí nepovedeného gagu, infantilnosti a slušně zpracované relaxačky s „pevně stanoveným“ stylem humorem. Ant Bully nevychýlí sled dějin, mnohem bližší než všechny ty estrády uječených zvířat mi je ale kvůli tomu, s jakou umanutostí a vytrvalostí zároveň, ukončuje každý klip chlapečkem, jenž všechny brouky stejně nakonec nakope do krovek.

Mravenčí polepšovna: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Poslední půlrok patří bez debat rozpačitým teaserům na výše zmíněné parazity na pixarovské vlně. A tenhle, varující úsměvně před šikanou mravenců, z nich vychází určitě nejlíp. Ne že by jej oproti Over the Hedge, Open Season nebo Barnyard odlišovala technická preciznost (i tady se jede na půlku animátorského plynu), ale alespoň se zjevil nápad, který zabaví víc než pár sekund s pitvořící se veverkou kdesi v divočině. Samozřejmě ani inscenovaný casting nepatří mezi tvůrčí impulsy hodné Nobelovy ceny za umění a rozvoj trailerového kumštu, ale když se rychle prostřídá šest vícenožců a jeden z nich cituje trojku Pottera, další se chová jako idiot a třetí se čtvrtým rapují jako by zrovna přilítli z ukázky na Jarhead, nedostane váš počítač hnedka zarděnky. A vy si jej při blbé náladě můžete jako primitivní jednohubku klidně otestovat opětovně.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace