
Stále by som však jedným dychom dodal že aj keď Scot udal prvý tón, tak rovnako do ságy prispeli aj ďalší tvorcovia Či už Cameron alebo aj ten Fincher, vďaka čomu je Alien sága komplexná (asi žiadne filmové monštrum a hororové univerzum nemá tak prepracovaný lore) a originálna tým, ako rozdielny každý film je, pričom zároveň to ako sága kompaktne drží po hromade a nerozpadne sa.
Keby tak podobné šťastie na réžiu mal aj taký Terminátor.



.