Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Symptom Pandorum | Pandorum | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.09.2009
CZ premiéra: nestanovena
režie: Christian Alvart
hrají: Dennis Quaid, Ben Foster, Cam Gigandet, Norman Reedus, Cung Le

Symptom Pandorum: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nový film od producentů Resident Evil. Tahle kouzelnná formulka jednak nemůže při pohledu na trailer vůbec nikoho překvapit – druhák prozrazuje všechno podstatné o blížícím se filmu. Sci-fi s béčkovými parametry se bude pokoušet vyvolat zdání velké podívané i s nevysokým rozpočtem. Ateliéry jsou proto vydávány za „kosmické plavidlo s šedesáti tisíci lidmi na palubě“ (hehe, dobrý vtip), kteří znenadání zmizí, to aby mohli producenti realizovat svoje sny: A pustit se do další klaustrofobické sci-fi o pár hercích a pár příšerkách. Protože se trailer zjevil zaráz s klepy o novém Vetřelci, měl by ve fanoušcích žánru vyvolat neředěné nadšení. Já kdovíjakým fanouškem žánru nejsem. Možná proto vidím, při vší snaze, jen standardně upletený trailer na nezajímavě koncipovanou vesmírnou bubáčinu, z níž nám nějak brzo zmizí i hlavní hvězda Dennnis Quaid. V prvním teaseru lákalo „Panděrum“ víc, aniž by tak okatě naznačovalo, že vlastně nebude mít moc co nabídnout. S regulérním trailerem už to je smutnější.

Symptom Pandorum: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Říkal tu někdo Horizont události? Koule? Nebo snad dokonce Sunshine? Nejen tyhle tři filmy spojuje jedno velké společné téma vesmírné depky a Pandorum chce hrdě jít v jejich šlépějích. K zábavě nepotřebuje celou posádku – stačí dvojice procitnuvších, Dennis Quaid a Ben Foster, kteří si zhola nic nepamatují a spousta rozlehlých tichých interiérů, v nichž velmi pravděpodobně čeká bubák nebo dva. „Trailer guy“ se tomu snaží dát napínavou formu a uvést vás do beznadějné situace stylem, který by za jistých okolností mohl být děsivý a strašidelný. To se mu však příliš nedaří, snad i proto, že na podobné historky už jsme velcí kluci a holky a nevěříme každému pánovi odvedle. Přichází však zajímavě stupňovaná pasáž, která v tomhle směru plní úlohu mnohem líp. Jen jeden opakovaný zvuk jí stačí, aby navodila potřebný efekt napětí, který vydá za sto slov pronesených prostřednictvím hlubokých hlasivek. A když se do toho pozorně nadávkují rychlé střihy jako předěly pro vteřinové záběry, které ony bubáky zvládnou ponechat v rovině „tušíme, ale nevidíme“, je z toho nakonec velice příjemný trailer. Jeho jedinou velkou vadou je, že končí ve chvíli, kdy se teprve pořádně rozjíždí.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace