Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Superman se vrací | Superman Returns | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.06.2006
CZ premiéra: 27.07.2006
režie: Bryan Singer
hrají: Brandon Routh, Kate Bosworth, Kevin Spacey, James Marsden

Superman se vrací: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Ajta krajta! Singer nám dlouho odpíral trailery se Supermanem, ale před premiérou to rozjíždí ve velkém stylu a lepí je ke každé větší hitovce? A víte co? Jsou čím dál tím lepší. Tenhle sice nepřekvapí žádnou velkou akční sekvencí, ale hudba v něm tepe do bubínků a Kevin Spacey dostává prostor k dalším hláškovým exhibicím. Warnerácké trailerové křídlo zjevně ví, co se nám líbí a co chceme vidět a tenhle kobercový útok z posledních týdnů navíc naznačuje, že Superman nebude filmem o třech klíčových scénách... Singer má v kapse hodně trumfů a odhaluje nám je velmi, velmi pozvolna. Superman si premiérově roztrhne košili, aby poodhalil eSkové logo, Luthorova apokalyptická vize nabude jasnějších obrysů a to letadlo, které musí Superman zastavit je... opravdu velké. S nadšením by se to nemělo přehánět, abych zacitoval Lexe: Je třeba vidět věci v kontextu. Jenže ty trailery jsou táááák podmanivé. Nebraňte se tomu. :)

Superman se vrací: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

"This is the good shit", jak říkají na MTV. Z plnokrevného traileru jsem zas takové mrazení neměl a když už mě něco zvedalo ze židle (míněno v dobrém), byl to Kevin Spacey jako Lex Luthor. Naštěstí nám pan Pláštěnka přivezl zbrusu nový International Trailer a tady už mám důvod k nefalšovaným pětihvězdičkovým oslavám i já. Vrátil se hlas Marlona Branda, dozvíme se trochu víc o tom, jak Lex Luthor hodlá ovládnout svět (stačilo strávit pár týdnů v Supermanově obýváku, pohrát si s několika krystaly a ejhle... technologický pokrok je na světě) a hlavně je všechno tak nějak rychlejší, naléhavější a ostřejší. Možná je to i tím, že jsem si včera dal v televizi Supermana II a konečně mi došlo, že to létání v původních filmech už vážně potřebuje update. A Bryan slibuje mnohem víc, než jen vypečené triky v jednom z nejdražších filmů všech dob. Tenhle kluk si zkrátka nehraje, i když by se to podle úplně finálního záběru mohlo zdát. Pro Civala by mohl být ten bullet-time efekt sám o sobě důvodem ke sražení na čtyři hvězdičky, ale... Cival tu teď není, takže to risknu a dám plný počet. Superman potřebuje na své pouti do kin trochu nakopnout ten svůj ocelovej zadek. A já mu v tom rád pomůžu.

Superman se vrací: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Holy sh*t... Casino Royale překvapilo, Piráti uchvátili, ale stejně se pořád čekalo, až se na nebi zaleskne červená pláštěnka. Mnozí říkají, že Superman už do třetího tisíciletí nepatří a že si Singer nabije nos podobně jako Jackson na King Kongovi. Stát se může cokoliv, ale zatím se nebylo o co opřít. Teď se raději kryjte, vaším směrem letí megatunová berle s legendárním motivem. Superman se vrací.
Neděje se tak ale s rockovým nářezem v pozadí a levitujícími náklaďáky, Singer jde na to opět od lesa a buduje tempo své ukázky hodně pomalu. Superman se vrací do města s velkou slávou, ale Clarka Kenta čekají kapky od Lois, zjištění, že už není tak úplně bezdětná a něco na oslavu chystá i maniakální Lex Luthor. Už teď je jisté, že expozici bude ve filmu věnován značný prostor a docela se na to těším, trochu mě však trápí přístup marketingového oddělení, které nechalo upoutávku sestříhat mimořádně laxně. Vyniknou snad jen výrazně saturované barvy (Spidey style) a Kevin Spacey (toho prostě nelze přehlédnout), jinak je to ale "jen" kolotoč stmívaček a naťukávacích záběrů. Nadzvuková rychlost, záchrana obyvatel Země a vypiplané trikové záběry dobíhají takříkajíc pět minut po dvanácté, následovány ještě malým mrknutím na rozloučenou. Neodbytný pocit toho, že tuhle reklamní kampaň si Warneři nezarámují stále přetrvává. K čertu s tím, mojí důvěrou v Singera to neotřáslo, půjdu do kina už jen kvůli Luthorovi, jenže... co těch zbylých 100 milionů lidí, se kterými by studio rádo počítalo? Obávám se, že na tenhle typ ukázky neuslyší. Čtyři hvězdičky s odřenýma ušima.

Superman se vrací: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

S teasery na comicsové filmy bývá občas trochu potíž. Kolikrát už nám tyhle komprimovaná dráždidla přivodila zrychlený srdeční tep a kolikrát jsme si jen řekli „tohle bude naprostá bomba“. A znáte to – pak přijde film a skutečnost je trochu někde jinde. Hned z fleku mě napadá třeba Fantastická čtyřka, jejíž ukázky by svým švihem mohli rozseknout bankovní trezor. Je tu však i druhá skupinka, nutno říci, že početnější. Výborný teaser, výborný film. Rozhodně nechci dělat žádné unáhlené závěry a tak vyslovím jen zbožné přání – ať se Singer se svým modročerveným hrdinou zařadí do té druhé kategorie… první předpoklad už splnil. Nesmělý klučina z Kentovic famílie a hrdinný potlačovatel bezpráví se vrací v úžasném hávu, který z plátna dělá to, co dělá – prostředek pro vypilované vizuální obžerství, orgie, kterých nikdy nemáte dost. Teaser je drobný ve svých činech, ale je to drobnost klidného a trochu nesmělého hocha, který v sobě skrývá velkou sílu. Zkrátka ukázka střižená velkolepě přesně v povaze svého hrdiny. Záběrů dohromady není moc, ale řada jich rozhodně napovídá, že je na co se těšit – ať je to pouhý zvedající se profil na popředí zdi ve stodole či modročervený obrys stoupající kamsi k výšinám, zalitý červánkovým oparem, všechno vypadá tak skvěle a „hrdinsky“, jak jen si můžete přát. Každý záběr v sobě má nějaký odkaz, která buď poukazuje ke starému originálu (odlet od Lois, Kentovic farma… eee, vlastně všechno ;), vyjadřuje nějaké klasické komiksové schéma (dav lidí zbožně koukajících k nebi) či cituje konkurenci (že vám skok v poli neasocioval Spider-Mana či Hulka? Ale jděte ;). A ve všech těchhle rovinách bruslí Singer svým nezaměnitelným rukopisem (už úvodní pád hodně připomíná některé momenty X-Menů) a předesílá, že jeho zálibu v komisech prostě máme brát zatraceně vážně. Ok, Briane, žeru ti to i s navijákem. Hlavně nepolevuj a příště malinko přitlač na pilu. My ti těch pět rádi dáme ;).

Superman se vrací: Teaser - apríl


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Singerovi se asi nelíbí, že všechnu "comicsovou" publicitu usurpují Batman a Fantastic Four a tak víc než rok (!!) před premiérou vyrukoval s prvním teaserem. Ten se pohybuje někde v průsečíku mezi nic neříkajícími grafickými excesy typu X2 nebo T3, retrospektivními spojováky novinky s předchůdci (á la teaser k E3) a nicneříkajícími výjevy z druhého plánu, jakým byly třeba první teasery k Batman Begins nebo War of the Worlds. S prvními tóny ověřené kompozice Johna Williamse se vracíme do roku 1978 na planetu Krypton, necháme na sebe dýchnout trochu nostalgie z Donnerovy třicet let staré adaptace a pak už Singer představuje první vymazlenou trikovou sekvenci, v níž Superman změní adresu trvalého bydliště ze známé planety kdesi v předaleké galaxie na Spojené státy, Země. Ještě jednou se pokocháme starým Supermanem, ale to už Reevea zastiňuje nová krev. Brandon Routh vypadá rozhodně ostřeji než na fotkách, které s titulkem "nový Clark Kent" obletěly svět, v kostýmu mu to až děsivě sekne - ať už metá auťáky nebo se do krve řeže s nepřáteli. Samozřejmě těch úplně nových záběrů ze Superman Returns příliš mnoho není - regulérní natáčení začalo teprve v březnu, takže Singer pravděpodobně vypustil zejména materiál z předtáček (což ovšem nijak nesnižuje jejich vizuální preciznost) - ale i tak musím před tímhle famózním režisérem smeknout. Za to s jakou elegancí dokázal v jedné minutce teaseru smíchat starého dobrého Supermana s novým lookem Brandona Routha. V příštích ukázkách (pokud budou ještě malinko lépe sestříhané a přitvrzené) a v kinech léta 2006 se máme vskutku na co těšit. Superman žije! Sláva mu. Omluvte zhoršenou kvalitu ukázky, teaser zatím koluje na placených sítích. Hned jak se objeví QT verze, promptně odkazy doplníme. Zatím stahujte z našeho mirroru.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace