Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Snowden | 2015
csfd  imdb
US premiéra: 16.09.2016
CZ premiéra: 10.11.2016
režie: Oliver Stone
hrají: Joseph Gordon-Levitt, Shainele Woodley, Nicolas Cage, Timothy Olyphant, Zachary Quinto

Snowden: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Černé svědomí Ameriky rýpe do další rány. Tentokrát o Edwardu Snowdenovi, který se může tetelit blahem, že o jeho životě bude promlouvat právě Oliver Stone - výpovědi o těchhle bojovnících proti systému totiž mívá zatraceně razantní a co do vyznění dokonale přesvědčivé (vzpomeňte na JFK). Konspirační teorie se tentokrát rozjedou okolo tajných služeb a všudypřítomného šmírování obyčejných lidiček, přičemž arcilotrem bude Rhys Ifans, tady zase jednou dokonale slizký. Víc pozornosti ale bude přitahovat Joseph Gordon-Levitt, jenž to s těmi přízvuky prostě a jednoduše hrotí přespříliš. Volnější mluvidla a ne takové soustředění na snowdenovskou dikci by téhle trailerové kvalitě ještě prospělo.

Snowden: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ale jo, finální koláž to tahá na čtyři hvězdy. Přiznávám, že mě hodně bere tohle téma a celou dobu mě fascinovala Levittova přeměna (ten hlas určitě není přímo Snowdenův?!), takže tu cítím něco víc než jen stoneovskou rutinu. Snowden by měl být komplexní výpovědí o tom, jak v zájmu vlastní bezpečnosti přivíráme oči nad vším ostatním. V Temném rytíři a dvojce Kapitána Ameriky to všechno vedlo hlavně k destrukci, Stone chce ale jít o krok dál a vyvolat opravdovou kontroverzi, jíž celovečerákem občas nakopnete snáz než „nudnou realitou“. Třeba se konečně něco stane. Nejspíš ale jen dostaneme fajnový kyberthriller, což taky není úplně k zahození.

P. S.: John Oliver natočil se Snowdenem dva ohromně zábavné rozhovory. V první se řeší pročesávání dat, ve druhém počítačová hesla.

Snowden: Announcement teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Svědomí Ameriky se zase probudilo k životu. Vrchní konspirátor, buřič a provokatér Oliver Stone to ještě nebalí a pokusí se potvrdit, že pořád ještě stíhá aktuální režisérskou první ligu. Proto přichází s luxusně obsazeným příběhem Edwarda Snowdena, jenž makal pro tajné služby, aby jednoho dne světu odhalil, že jejich praktiky úplně košer nejsou. A byla z toho mela, kvůli které se Snowden musí skrývat někde za Uralem. Teď ho uvidíme s tváří Josepha Gordona-Levitta, jeho podobu nám ale Stone zatím skrývá a servíruje klasické grafické oznamovadlo... které vlastně není moc cool a k tomuhle typu filmů se moc nehodí. Fakt nám dává jen vědět, nic víc.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace