Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sněhurka | Mirror, Mirror | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.03.2012
CZ premiéra: 05.04.2012
režie: Tarsem Singh
hrají: Lily Collins, Julia Roberts, Armie Hammer, Sean Bean, Nathan Lane

Sněhurka: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Bolest i napodruhé. Tenhle hnus totiž asi hnusem zůstane. Pokud Tarsem opravdu náhodou není génius a neukáže nám nějakým mistrným obratem, že všechny ty laciné studiové lokace, nevkusné interiéry, dementní humor a samozřejmě neutuchající oblety okolo digitálního hradu nějak účelně neslouží sofistikované reinterpretaci pohádky o Sněhurce, pak nás bude v kině bolet bříško. Pokud se do něj teda podíváme, čímž bych si tváří v tvář pitvořícím se hercům (i liliputům) úplně jistý nebyl. Tohle pojetí Sněhurky je totiž nejen nevábné, ale navíc iritující jak hodně nepovedené divadelní představení opilých dospěláků před uječenými dětmi.

Mimochodem, pokud si říkáte, co je na traileru tak nepříjemné a proč vám třeba způsobuje neurózu, zaposlouchejte se do zvkové stopy a všimněte si rytmizujícího zvuku „pohádkových“ činelů. Ano, to je obvyklá trailerová berlička - v téhle upoutávce ale zazní onen zvuk rovnou čtyřiadvacetkrát! A pak se divme, že si chce člověk na konci prostřelit hlavu.

Sněhurka: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

ZLO! A rozhodně v tom nemá prsty jen zlá královna, která je v urputně „humorném“ podání Julie Roberts zralá na pěst. Tohle se celé vymklo z kloubů. A tak moc, že lidem, kteří v diskuzích preferují Tarsemovo uchopení klasické pohádky před týden starou laskominou Sněhurka a lovec (ano, i takoví se najdou), bych úředně zakázal vstup na internet a jakékoliv střety s uměním. Konfrontace Sněhurek to je vražedná, protože vedle rozmáchlé fantasy se kření hnusně stylizovaná, barevná, lacině studiová a okolo jednoho digitálního hradu vířící definice křečovitosti. Humor typu „Arnie Hammer se promění ve štěňátko a aportuje“ vyloženě bolí, trpaslíci asi přišli z Pidihajzlíka a Nathan Lane zase jednou hraje otravného přiteplalého přicmrndávače. Tady se nic nevyvedlo, snad jen obsazení půvabné Lily Collins do hlavní úlohy a samotný trailerový střih, jenž adekvátně graduje. Kdekdo si myslel, že Tarsemovi zlomí vaz Válka bohů. Spíš se k tomu ale došlo s vypuštěním téhle karnevalové frašky.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace