Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Slimák | Slither | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 31.03.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: James Gunn
hrají: Nathan Fillion, Elizabeth Banks, Michael Rooker

Slimák: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Od minule ušli tvůrci Slithera opravdu velký kus. Nejenže trailer přichází pod hlavičkou Universalu a v mnohem lepších rozlišeních a kvalitách, ale je obalen do lepší grafiky (Coming Soon na konci) a prostě celkově naboostován. I začátek doznal jisté změny – protože zjevně zasáhla cenzura, jsou vaše oblíbené hororové fláky nyní jen „for sissies“;). Ale dál se všichni zase předhánějí v superlativech a vychraptělý hlas vám opět neopomene připomenout, že tenhle film kompletně změní tvář hororu. Jelikož z prvních ohlasů víme, že se tak (překvapivě ;) nestalo, můžeme se hodit do klidu a vstřebávat Slithera v ukázce, o které se určitě dá říci, že slušná je. Tedy z jistého úhlu pohledu ;). Poněvadž a protože nejde o nic jiného, než snůšku nechutností, hodně bizarních výjevů, podivných slizkých tvorů a hodně pokřiveného smyslu pro humor. Zhruba. Smícháno a protřepáno to však dává poměrně konzistentní koktejl, i když prakticky není moc jasné, co se vlastně děje a zda je to dobře či ne. Proč tři hvězdičky? Tahle zvrhlá poetika nemusí sednout každému a dokážu si představit pár lidí, kterým se bude chtít zvracet, ale na druhou stranu - prostě to je dobře střižené a není tomu i díky mrzké délce moc co zásadního vytýkat ;). A ano, samozřejmě je mi úplně jasné, že se pod trailerem okamžitě zjeví pětihvězdičkoví „tapetáři“ a napálí to tam čistě z principu. Užijte si to, chlapci ;).

Slimák: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Než se tvůrci pohodlně zabydlí ve vašem přehrávači, připomenou vám, že jejich počin nebude záležitost pro slečinky. Stihnou přitom setřít všechny fanoušky Vetřelců, Kruhů, Michaela Myerse i Jasona Vorheese a dalších. Tohle chce a) pořádné koule b) mít v rukávu opravdové eso, v jehož stínu všechny zmiňované tituly umřou. A co tedy na svůj nedočkavý talíř dostanete? Chlapíka, co měl hlavou plnou piercingu a zřejmě se prošel moc blízko silného magnetického pole. Jak jinak popsat zrůdu s podivně roztrhanou hlavou potaženou mokvající tkání, která má víc zubů než celá Addamsova rodina? Jedno je každopádně během vteřiny zřejmé: O pohazování očkem na zavilé béčkové chroustaly tu jde až na prvním místě. Tvůrci si berou na mušku většinu hororových klišé osmdesátých let, včetně špatných hlášek, scén s pohybujícím se vetřelčím čímsi, zvracením na cíl až po vřískající slečny, jejichž tělo pomalu dobíhá do finiše ustáleného sousloví „krátká, ale bolestivá smrt“. Střih je tak smrtící, že záběr delší vteřiny nemáte šanci postřehnout a tak se můžeme pouze domnívat, jak tenhle guláš vlastně může držet pospolu. Co se týče vizuální stránky, je to tak zvrhlé, brutální, nechutné a nízkorozpočtové, že vlastně netuším, co na tom objektivně zhodnotit ;). Něco takového se prostě jen tak nevidí. A možná proto tahle ukázka pro jistotu ani neprošla ratingovou komisí a pečlivě se zabydlela ve fanouškovské komunitě, odkud ji s trochou „štěstí“ čas od času někdo jako my vytáhne. Dobrou chuť.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace