Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sám v temnotě | Alone in the Dark | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 28.01.2005
CZ premiéra: nestanovena
režie: Uwe Boll
hrají: Christian Slater, Tara Reid, Stephen Dorff

Sám v temnotě: DVD


ikona
imf
 

Letní vichry k nám konečně zanesly nejhorší film Uweho Bolla - adaptaci slavné hororové série Alone in the Dark (první dva díly si zřejmě budou pamatovat jen ti největší veteráni a tváří v tvář tomuhle snímku je to jedině dobře). Ano, všichni víme jak je módní si z Uweho utahovat, já sám už to dělám pěkných pár let. Sám v temnotě si ale zaslouží veškerou kritiku, kterou v následujících řádcích vyplodím. House of the Dead byl alespoň zábavný. Sice dekadentně zábavný, ale na to už se vaše bránice neptá. Prostě pracuje na plné obrátky. Téhle úlevy se bohužel v případě druhé Uweho adaptace nedočkáte, protože je příliš nudná a neinvenční, než aby vyvolávala salvy smíchu či soucit.

Vlastně budete jen koulet očima, jak je možné, že někdo vymyslí takhle dementní dějové linie, které se nikdy neprotnou, ani nezakončí. Budete se snažit předstírat, že Christianu Slaterovi žerete jeho detektiva z oboru nadpřirozena (úvodní scéna se snad dokonce snaží vykrást Hellboye, což jí s přehledem řadí mezi ty úspěšnější pasáže ;) a Taru Reid skutečně považujete za vědkyni. Hahaha... vážně to nejde, nedokážete skrýt děs v očích, který se dostaví kdykoliv se mrknete na hodinky a zjistíte, že je před vámi ještě spousta a spousta scén. Na některé byste se možná i těšili, zahrnujíc v to soulož hlavních postav, jenže Uwe nechá rozjetý sex přerušit výpadkem elektřiny a následně do místnosti nahází třicet monster a dvacet po zuby ozbrojených vojáků. Proč? Protože to zkrátka vypadá cool. Nebo to alespoň mělo vypadat cool, dokud to bylo na papíře, daleko od Uweho pracek.

Ale jestli máte chuť na 96 minut absolutně nezáživné, otravné a místy i urážející filmové suroviny, ve které zmateně pobíhají béčkové ikony a vykřikují nahlas céčkové repliky (případně řežou papundeklovými kulomety do papundeklových monster), pak vám budiž přáno. Jenom vás varuji, že narozdíl od klasik Andyho Sidarise, společnosti Troma nebo Lloyda Simandla, není Sám v temnotě vůbec, ale vůbec vtipný. Především tedy proto, že Uwe Boll to všechno myslí smrtelně vážně. Disk samotný pak logicky nemůže zachránit to, co jeho obsah na divákově duši napáchal. Průměrný obraz, slabý zvuk a minimální bonusová výbava. Stojí vám to za pět stovek? Myslím že ne...

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky :: Dolby Digital 2.0 - česky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 24. 8. 2006

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace