Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Rychlí a zběsilí | The Fast and the Furious | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.04.2009
CZ premiéra: 02.04.2009
režie: Justin Lin
hrají: Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, John Ortiz, Gal Gadot, Michelle Rodriguez

Rychlí a zběsilí: DVD


ikona
Cival
 

Názory na čtverku Rychle a zběsile se různí. Někteří vrčí blahem, jako motor řádně tůrované káry, druzí vrčí nespokojeností nad tím, co se dnes servíruje teenagerům. I s vědomím, že se mnou nebude slušná část čtenářů souhlasit si dovolím tvrdit, že Justin Lin boduje. Vysmívanou a umdlévající sérii vytáhl nejen na komerční výsluní, ale i na úroveň chytlavých nezávazných popcornovek, od nichž obvykle očekáváme, že budou vystýlat letní sezónu. Rychlí a zběsilí by klidně mohli, protože v konkurenci s druhými Transformery, čtvrtým Terminátorem nebo dementním Wolverinem by určitě obstáli.

Film Justina Lina splnil zadání. Roztočil kolesa na plné obrátky, rozhoupal zadky slečinek do rytmů nejnovějších tracků z hitparád a na pozadí prapodivné kriminální zápletky zavelel k několika naháněčkám, bouračkám a přestřelkám. Velkou Linovou výhodou je, že má v rámci žánru nebývale kvalitní herecké obsazení. Paul Walker, Vin Diesel ani Michelle Rodriguez nejsou cucáci, kteří přilezli na casting přímo z modelingového mola, proto vcelku fungují i vážnější „dramatické“ momenty. Okolo nich se rozjíždí nadstandardní akční scény, a to i na nohách (výborná úvodní naháněčka s Walkerem), i na kolech (sexy filtry, sexy zvuk, sexy naleštěné kapoty), kdy se s každým dalším rychlostním stupněm zařazuje i vyšší stupeň napětí a adrenalinového povyražení.

Spokojenost samozřejmě klesá po několika zbytečných digitálních exhibicích, které Lin na plátně nesoudně rozpoutal. Ach ty prokleté podjezdy pod hranicí… Přesto je jeho znovunakopnutí série počinem velmi efektním a ve vztahu (nejen) k cílové skupině i velmi efektivní. Příjemné překvápko. (6/10)

Mile snad překvapí i DVDčko – neměl jsem ho v ruce, takže musíme věřit ofiko podkladům. Pokud soupis materiálů nelže, pak si disk v dnešním kontextu koleduje o přívlastek „sympaticky nařachaný bonusy“. Na DVD se vešlo vesměs všechno, čím se chlubí zámořská dvoudisková edice. Prý průměrný komentář Justina Lina doprovází několik featurettů, jejichž tématický obsah byste asi sami odtušili – jedno video se týká toho, jak se herecká banda dala znovu do kupy i s Dieselem a Walkerem, další študuje použité modely kár. Pak se zkratkovitě „analyzuje“ natáčení v Mexiku, umění řidičů nebo výroba úvodní akční sekvence s mohutnou cisternou. Fandové nemohli čekat o moc víc. Kdyby jim někdo před rokem řekl, že DVD ke čtyřce bude takhle „do pohody“, ťukali by si hevérem na čelo.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české...
K mání od: 31. 8. 2009
Cena: 399,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace