Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zběsilý útěk | Running Scared | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.02.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: Wayne Kramer
hrají: Paul Walker, Cameron Bright, Johnny Messner

Zběsilý útěk: F*ck trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Na Running Scared se těším už od prvního traileru a kolegové v redakci jsou na tom podobně, přičemž nás v radostném očekávání utvrdil i Superbowl klip, který naznačil, že razantní střih na hudbu a divoké švenky kamery nejsou zapříčiněny jen nějakým tím snažílkem v postprodukci. Wayne Kramer se prostě snažil a to jak za kamerou, tak s psacím perem v ruce, protože snímek atakující eRkový rating si evidentně nebere servítky, co se týče brutality a ostřejší mluvy. A když říkám ostřejší mluvy, myslím tím fuckování bez hvězdiček, jako by se nechumelilo. Jak jinak si vysvětlit tenhle vypečený třicetivteřinový sestřih sprostomluvy z filmu, kterému jsme prostě museli nadělit samostatný zářez. Není to plnohodnotný trailer, ale podobně originální záležitost se nevidí každý den a navíc vás to nutí rozpomenout se na Cartmana, Jaye a další výtečníky, kteří nikdy nejdou pro ostřejší slova daleko. Enjoy.

Zběsilý útěk: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Americkou gangsterku Running Scared (která se natáčela převážně v Praze) má na svědomí zatím relativně neznámý Wayne Kramer (režie Coolera, scénář k Lovcům myšlenek), kterého bychom si ale měli všímat, protože se tenhle nenápadný maník původem z Jižní Afriky prostě nezdá. Vzpomínám si, jak jsem kordoval kolem Nuseláků, ve snaze odchytit nějaké fotky a říkal jsem si, že za patnáct milionů to bude nějaké to podpultové, rádoby syrové béčko, které vymete půjčovny. Už si to nemyslím. Nejen že Paulu Walkerovi to s černými vlasy a mírným strništěm sekne (v některých scénách má mimochodem na sobě koženou bundu jednoho z mých kamarádů... dlouhá story ;), ale Kramer rotuje v akčních scénách tak zuřivě, že by ho poplácal po ramenou i Michael Bay. Určitě to má na triku i pár trailerových kouzel (každý švenk je doprovázen svištivým zvukem), ale vedle audiovizuálních berliček tu koexistuje (ha, tohle slovo byste ode mě nečekali, co? ;) i zkušeně budované napětí, chytře gradované skrz finální půlminutovku. Forma definitivně vítězí nad obsahem, Paul Walker klesá na kolena a já ho následuji... zase jeden z těch trailerů, které vás dostanou.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace