Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Prometheus | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.06.2012
CZ premiéra: 07.06.2012
režie: Ridley Scott
hrají: Charlize Theron, Noomi Rapace, Michael Fassbender, Idris Elba, Guy Pearce

Prometheus: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Prometheus patří mezi tu vzácnou hrstku filmů, které by člověk hrozně chtěl mít rád. Až příliš nepovedených věcí mu v tom ale brání, takže je nucen doufat, že se třeba někdy spraví podobně jako Blade Runner. První šancí na to, aby Ridley Promethea nějak poladil, je blížící se vydání Blu-raye. Zatím to ale příliš nadějně nevypadá. Rozšířenou verzi filmu nedostaneme, a s výjimkou první a poslední vystřižené scény už všechny utekly na internet. Co nabízejí? Bohužel akorát oprávněně vyhozený materiál, nebo bolestivé propovídky typu "Sluníčku bylo jednou smutno, a tak si stvořilo člověka". Auč. Budou tedy drobnou spásou alespoň alternativní úvod a konec, které si budeme moct pustit zvlášť a které se snaží tlačit dopředu špičkový blu-ray trailer? Možná. V tuhle chvíli už ale zní daleko lákavěji sedm hodin bonusových materiálů a propojení blůčka do vašeho tabletu, kde vám budou při filmu vyskakovat záběry z natáčení. Moc pěkná vychytávka. U Avengers nebo Temný rytíř povstal by ale taková péče potěšila daleko víc.

Prometheus: International trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Shushika

Jedinci s vysokou vnitřní disciplínou, kteří prometheovskou kampaň přestali sledovat po předvánočním teaseru, jsou na tom teď přirozeně nejlépe. S každým novým promo materiálem si šlo příběhovou mozaiku doplnit o další indicie, takže teď už se zdá být všechno jasné i těm, kdo odolali uniklé (a studiem nepřesvědčivě dementované) synopsi. Není se co divit, červ otázek, radost z toho, že se strýček Ridley vrací k sérii a k žánru, který pomáhal definovat, jeho řeč plná úžasně slibných obrazů a silný afekt strachu, dokázaly soustředěným tlakem naleptat. Davidovo "How far would you go to get your answers" se tak přirozeně prosadilo jako leitmotiv celé kampaně. Kampaně, která nasadila tak vysokou laťku, že už pomalu nebylo co přeskakovat. Ano, za ten půlrok tuhle přibyl nějaký odlesk, onde jasnější textura terénu, ale to podstatné zůstává v každém traileru stále stejné: DNA jednoduchého, ale DOBRÉHO a dobře podaného příběhu. Těžko očekávat redefinici žánru, rozhodně to ale bude jedna z nejpříjemnějších dvouhodinovek v hájemství dobrovolného strachu, jaké jste kdy zažili. Něco mi říká, že když si u Foxů můžou těsně před premiérou dovolit plýtvat trailery a tudíž i spoilery, nejsou ještě všechna esa na stole. Hrudníky nastaveny, perte to do nás!

 

Prometheus: Ruský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

A je to oficiální. Trailery Promethea jsou perfektní nejen v libovolné délce a tempu, ale i v jakémkoliv jazyce. Posádka první pozemské vesmírné lodi může klidně gavariť pa rusky. A stejně je vám úplně jasné, která bije. Zčásti samozřejmě proto, že se i tentokrát opakuje valná většina dialogů (a ostatního materiálu). Také je to ale přičiněním Scottova omamného vizuálního stylu a faktu, že gradace jednoduše stojí na hlasových projevech postav: Čím víc se řve, tím větší drámo na vás leze z monitoru. No a když už máte pocit, že to dál nejde, přihlásí se stará dobrá "vetřelčí" blikačka, která trailer bez problému vyšponuje na pátou hvězdu. Paráda. Tohle by vypalovalo zorničky snad i ve svahilštině!

Prometheus: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Asi bude u 5-hvězdičkového traileru znít divně, když vytasím seznam problémů, které upoutávka má. Především: Noomi Rapace je divná. V některých záběrech jakoby měla na obličeji kilo mejkapu. A rozhodně by se neměla často usmívat, protože u toho vypadá jako duševně zaostalá. Co je horší, předchozí i tato upoutávka prozrazují ze zápletky už moc, takže se vytrácí onen nádech tajemství, který nás na Prometheovi od začátku vzrušoval nejvíc. Zejména pozemský úvod působí až emmerichovsky triviálně. Další problém: málo Charlize Theron – ale to bude asi její rolí v příběhu, kterou tvůrci nechtějí vyspoilerovat. No a nakonec: na rozdíl od odvážného IMAX teaseru je international trailer to nejtradičnější řemeslo. Jenže co naplat: funguje to bezvadně. Úvod na Zemi, jakkoli problematický, dává tomu všemu epický záběr, no a pak už to jen a jen graduje až k... zrození vetřelce a likvidaci kosmické lodi plné zárodků? O tom můžeme jen spekulovat – předpokládám, že více i méně divoké teorie v komentářích budou pokračovat.

 

Prometheus: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Trailer roku? Na takovéhle absolutní soudy je samozřejmě ještě hodně brzo, ale už teď si můžeme dovolit tvrdit, že plnohodnotná upoutávka na Scottovu novinku se mezi nejlepšími kousky sezóny objeví. Dojmy jsou totiž maximální, což je sakramentská výhra zvlášť ve chvíli, kdy se na trailer natěšeně třepala půlka filmových fanoušků. Líp se seznamujeme s konturami příběhu, odtajňují se nám některé důležité věty i obraty v ději – výhodou ukázky je ovšem to, že neznalému divákovi příběh úplně neproflákne, neodtajní hrozbu, nechá onen stín zkázy spíš zamlžený a útočí podprahově skrze strhující psycho-koláž s kvílejícími herečkami a opulentními trikovými scénami. Každý prezentovaný střípek je luxusně výtvarně vyřešený, čímž se naděje vkládané do dědy Ridleyho zase o level šponují. Jistě, tahle legenda si to nedělá jednoduché. Na druhou stranu v červnu budeme stoprocentně s ní.

Prometheus: IMAX Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Mít možnost zhlédnout jednu z největších filmových událostí roku v IMAXu, je něco jako učit se dějinám lidstva cestováním v čase. Lepší to prostě být nemůže. Imaxovský teaser na Promethea jeden z takových neopakovatelných zážitků slibuje, oproti prvním ukázkám přináší tunu nových záběrů, nad kterými se rojí jedna spekulace vedle druhé a ještě k tomu zaručuje trailerovou jízdu, jež nás čeká v příštích dnech s příchodem plnohodnotných foršpanů. Už tenhle ale působí tak dramaticky a ukazuje tolik z příběhu, že byste měli skončit u něj a další ochutnávky si nechat až jako zákusek po premiéře. Scott se rozhodl ukázat z příběhu možná až moc. Ve sledu krátkých teaserových střihů však nestačí prozradit tolik, takže se ani při zdejším streamování ani při návštěvě IMAXu nemusíte bát, že by ukázka spoilerovala děj ve velkém. I přes to - nebo spíš díky tomu - ale funguje naprosto skvěle.

Prometheus: International teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

HD STREAM

Méně nápisů, víc pozornosti pro obrázky. A stále luxusní. Je vlastně docela zarážející, jak moc může jeden subtilní a pozvolna se zjevující titulek, plácnutý přímo doprostřed okna s trailerem, rušit pozornost a odtahovat od jednotlivých záběrů. Některé z nich jako bychom viděli poprvé, i když už je vlastně známe nazpaměť z famózního amerického teaseru, jenž nám stylově uzavřel loňský trailerový rok. Zároveň ale byly díky onomu nápisu dojmy trochu plnější a vydatnější – teď jako by něco scházelo a minuta plnokrevných výjevů, poskládaných za sebe ovšem hala bala, byla opravdu málo. Na netrpělivém čekání na premiéru a samozřejmě i na klasické dvouapůlminutové trailery to nic neubírá, protože Ridley prostě vypadá z každého momentu v top formě. Ale… už aby to bylo.

Prometheus: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Mohutná pecka. Nadmíru očekávaný flák Ridleyho Scotta se uvádí s takovou vehemencí, jak jsme si přáli. A podobně je na tom i se stylovostí. Aby diváci vyhýbající se spoilerům a synopsím byli ještě víc zmateni, přimyká se Prometheus ještě těsněji k alienovské tetralogii, a to nejen některými kulisami a jakýmsi hroutícím se monumentem, ale hlavně zvukovou stopou, která věrně ctí trailer na jedničku Vetřelce. Trikové výjevy jsou impozantní a nafintěné právě tak, abyste v nich poznali oldschoolového sci-fi klasika, držícího za otěže nejmodernější technologie. Celkové dojmy jsou absolutní. Vnadivost maximální. Teaser skvostný.

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace