Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Princezna a žabák | The Princess and the Frog | 2009
csfd  imdb
US premiéra: 11.12.2009
CZ premiéra: 24.12.2009
režie: Ron Clements, John Musker
hrají: Anika Noni Rose, John Goodman, Keith David, Jenifer Lewis, Bruno Campos

Princezna a žabák: Trailer 2

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Princezna… žabák… velký mluvící hnědý krokodýl, chlápek s trombónem na hlavě a poučení o tom, že nezáleží, co má žába na povrchu, ale uvnitř (notoričtí olizovači žab by s tím asi nesouhlasili)! A spousta hezkých písniček od srdíčka, kterými se Disney vrací ve švihu klasické animace do oprašování své klasické produkce. Aneb dost už bylo Pixarovských 3D skopičin, které nové generaci zamlžily obzory ve spojení s termínem „animák“. Je potřeba vrátit se s pohádkou z nejklasičtějších a aby to nebyla nuda, trochu jí pocuchat klasická vyprávěcí schémata. Už třetí propagační přírůstek do profilu s ukecaným žabákem a zklamanou princeznou – to je reakce produkčního a propagačního oddělení, které zjevně nechtějí nechat nic náhodě. A i ve třetím tažení je to napumpovaná barevná estráda, která je… barevná a estrádní. Těžko se s obdivem prokousávat dál, když už jsme z podobných pohádek vyrostli a těžko být upřímnější, když už to není taková zábava, jako dřív. Trailerový chlapík do toho ale od mikrofonu tlačí s plnou vervou, trailer prakticky nemá hluchá místa a výkyvy v tempu a tak mu řemeslně není mnoho co vyčítat. Kromě toho, že podobně kreslená pohádka o princezně už není takové terno jako před dvaceti lety :-)

Princezna a žabák: Teaser 2
HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jo, Karel Hašler svýho času taky skládal hezký písničky. Pepi Bican dával spoustu gólů a Fred Astaire půvabně tancoval. Jenže všichni víme, že to byla trochu jiná doba. A i když člověk stokrát zajásá nad Lvím králem, dojme se u Malé mořské víly a napjatě civí na Aladina, pořád by mu mělo dojít, že film se musí hlavně prodat. Prodávat v době dokonalých počítačových simulací plochého žabáka, to nebude žádný med. Dokážete si snad představit dítko, které mu dá přednost před Shrekem nebo uřvanou zebrou z Madagaskaru? Možná jen podceňuju nejmenší generaci, ale na pohádku o černošské princezně a tancujícím obojživelníkovi bych ji prostě netipoval. Druhá věc je, že ani mezi klasickými 2D kreslenými pohádkami nevypadá Disneyho novinka kdovíjak úžasně. Tipoval bych ji spíš na plnění kvót pro DVD trh, ne do kina. Jenže zázračný chlapík z Pixaru, John Lasseter, kterého Disney přetáhl do svých služeb, pořád tvrdí, jaká bomba před námi vybuchne, jak to bude po všech stránkách žůžo. Samozřejmě že příběh ničím nenahradíš a klasická animace dovoluje tvůrcům trochu víc si hrát s vizuální stránkou (u 3D animáků se nepochopitelně baží po vyprávění okoukaném z hraných filmů), proto může z Princezny vylézt náramná podívaná. A teaser je sám o sobě určitě fajn. Ale je otázkou, jestli do kin vůbec někdo přijde posoudit kvality výsledného snímku.

Princezna a žabák: Teaser

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Princezna a její nazelenalý milenec se v kinech sice objeví až na vánoce 2009, ale někdo ve Walt Disney Pictures si zřejmě myslí, že půjde o opravdu veliký hit, a tak reklamní kampaň útočí už teď. Téměř rok a půl před premiérou. Práce na filmu jsou stále ještě v plném proudu, takže je logické, že teaser toho tolik nenabídne, ale úplně špatné to není. Tvůrci evidentně vsadili na parodickou kartu a na fakt, že i kdyby byla dívka sebevíce zamilovaná, líbání žáby je až ta úplně poslední možnost pro získání „toho pravého.“ Po technické stránce vypadá Princezna a žabák jako patnáct let starý animák a těžko říct, jestli jde o záměrnou stylizaci, neschopnost tvůrců nebo fakt, že se na filmu ještě nějaký ten měsíc bude muset pracovat. Každopádně ukázka dává všem vědět, že se točí nová rodinná pohádka a že se asi nebude brát úplně stoprocentně vážně. Bohužel minutu natahovaný vtip s (ne)líbáním žáby zakončený proslovem obézní světlušky není tak vtipný, aby se člověk začal už teď těšit na vánoční svátky 2009. Avšak už jen za snahu dostat zpět do kin stále poměrně sympatickou 2D animaci si ukázka pozornost zaslouží.

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace