Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Predátoři | Predators | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 09.07.2010
CZ premiéra: 08.07.2010
režie: Nimród Antal
hrají: Adrien Brody, Topher Grace, Laurence Fishburne, Danny Trejo, Alice Braga

Predátoři: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Vlastně všechno důležité už známe z krátkého teaseru. Postavy, vysvětlující hlášky, ale i rozložení figur na mapě (je vcelku primitivní a vešlo by se do sousloví „maso na porážku“) a lovecký rámec celého Predátořího návratu. Krystalicky čistá béčková esence se teď obohacuje o dvě velmi potřebné příměsi: Jednak o pár ostřejších slůvek, zadruhé pak o výrazně drsnější výjevy z akčních scén. I kdyby onen modelový fanda Predátorů byl pacifista na entou, jenž by nikdy neublížil ani mšici, čvachtání rozmašírovaných lidských skořápek mu prostě musí znít jako rajská hudba. Predátoři jsou i díky záběrům na pahýly, jež kdysi připomínaly části těla, o poznání intenzivnější podívanou, která diváky láká přesně na to, co jí vždycky bylo (a snad ještě chvíli bude) vlastní. Inovace by v tomto směru ocenili možná jen investoři – trailer svou zakopaností do tuhých osmdesátek avizuje dost možná další komerční propadák.

Titulky ke stažení ZDE.

Predátoři: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Po velmi lahodném sneak peeku takhle odzívaný teaser? Bohužel je to pravda. Predátoří kampaň se zadrhla hned na začátku, protože první dvě minuty „čistého“, poutacího klipu připomínají pšouk do větru. Nejen že se nezjevila žádná nová momentka, která by zvyšovala očekávání, všechny záběry jsou navíc necitlivě nasekány do spotu, ve kterém i ty nejpůsobivější sekundy z minula připomínají nudnou vystýlku. Z Predátorů je v takovéhle formě zcela zaměnitelné béčko, jeden z mnoha výplachových masakrů, který do herní arény vehnal spoustu po zuby ozbrojených lidí, a teď je nechá v přesně definovaném pořadí pochcípat. Jen dvakrát na monitoru problikne něco, co by vás mohlo ujistit, že nekoukáte na trailer k Útěku z Absolomu 2. A ne, vážně to nestačí. Adrien Brody je utínán ve svých výstupech bolestivě rychle, hlavou se prožene stejně překotně jako hláška „Who´s your daddy“, která střihače definitivně usvědčuje z lemplovství. Možná se tu někdo pokoušel o nalezení vnitřního rytmu, ale to už je v dnešní době pouhá povinnost, jíž se od rutinních upoutávek na akční béčka neodlišíte. Predátoři mezi ně naopak přesně zapadají, přestože minule vábili dost suverénně -  teď by v nich sotva někdo hledal velký letní hit (snad jen fandové Dannyho Treja a velcí nostalgici). Minimálně ještě jeden pokus Rodriguez a spol. do července dostanou. Pokud ho však promarní, bude série o vesmírných řeznících možná blízko definitivnímu konci.

Titulky ke stažení ZDE.

Predátoři: Sneak Peek


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Blížící se letní sezóna moc respektu nebudí.V minulých letech jsme byli od května do srpna masakrováni jednou nesmírně silnou sérií za druhou, a tak kina stihla ještě před začátkem prázdnin vydělat pár miliard. Letos je ale nabídka výrazně chudší a za Iron Manem se tísní většinou jen tituly leckdy komerčně vděčné, ale rozhodně ne nějak extrémně slibné (zahrňte sem všechno od Shreka a Twilight, až po Prince z Persie). Zjištění, že jeden z nejatraktivnějších titulů letní sezóny bude nejspíš ryzí akční béčko, s áčkovým rozpočtem a propagací, proto ani moc nepřekvapí a neznejistí. Taky co čekat od vesmírných lovců s neléčeným předkusem? Do arény jim bylo vhozeno nové maso, nové hračky na zábavu a kosení, přičemž tohle „herní pole“ se vyplňuje vesměs ozkoušenými testosteronovými lákadly. Adrien Brody a Laurence Fishburne vydají za kvalitní tandem, který má k ruce hodně zábavných military udělátek, tak aby boj s Predátory nevypadal předem rozhodnutý. Pouhé zahušťování atmosféry, lepší obsazení a výtvarně vypiplanější řešení predátorských výstupů dovolují optimismus. Série AVP nám vymazala z hlavy, že tyhle zabijácké mašiny mohou být cool a že se nemusí prostituovat v zabedněných filmech. Polodokumentární sneak peek je vám naopak vylíčí stylově. Navíc tu Rodriguez vychytrale mluví jako fanboy, který se rozhodl pro jiné fanoušky vzkřísit legendu. „Bude to jiné, ale myslíme to dobře.“ To abyste se nezlobili, až za týden přijde první trailer…

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace