Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Prckové | Shorts | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.08.2009
CZ premiéra: nestanovena
režie: Robert Rodriguez
hrají: Jimmy Bennett, Kate Dennings, Leslie Mann, James Spader, William H. Macy

Prckové: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Oh, Roberto! Jsi jaký jsi a to je dobře. Máš rád divné děti, na castinzích pro tebe vybírají ty s nejvykulenějšíma očima a nejprotivnějším způsobem řeči. Mají tě za to rády, nazývají tě hodným strýčkem Robertem, protože jim vždycky připravíš báječné prázdniny před zeleným plátnem. Zkoušet pitomosti s filmovým štábem, to je snad lepší než výprava do Disneylandu. Věř nám, sami to známe. Navíc víme, jak moc si malí herci oblíbili Racera, Rebela, Roguea a Rocketa Rodriguezovy, tvoje bezvadný čtyři synky, kteří se nehnou z placu a neustále vkládají do scénáře další a další nápady. Jinde by nad nima ohrnovali nos, scenáristé, producenti a dramaturgové by zaprděně odmítali udělat film barevnější a zábavnější, ale ty máš tu výhodu, že si všechno kutíš sám, a tak ti nikdo nemůže bránit v rozletu. Právě to tě tolik baví. Mít nabídky na natáčení Barbarelly, John Carter of Mars, Sin City nebo na nějakýho poblblýho Predátora? Pche! Koho by takový kraviny zajímaly, když si může hrát s roboty, prasovosami, praještěry a mimozemšťany, no ne? My ti rozumíme, Robe. A jsme rádi, že se ti tak moc líbil náš film a rozhodl jsi se na něj nenápadně navázat. Vlastně se ani nezlobíme, že jsi utržené telefonní sluchátko vyměnil za duhový kámen - základ zůstal stejnej a můžeš tak ze sebe chrlit další a další vtípky. A daří se ti! Prckové totiž vypadají stejně náramně jako náš poslední film. Tak ať ti to šlape dál takhle bezvadně, potkáme se nejpozději ve Zlíně na festivalu filmů pro děti. Tvoji Mach a Šebestová.

Prckové: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Robert Rodriguez bude ještě nějakou chvíli nejlepším tátou na světě. Nápady jeho synů Rakety a Racera totiž pořád míří na stříbrná plátna… alespoň v to doufám, jinak má slavný filmový desperát velký problém. Na rozdíl od Žraločáka a Lávovky není pod scénářem Shorts uveden žádný z jeho synů, pořád ale jako bychom civěli na shluk okamžitých nápadů, které ze sebe vyhrkali kluci mladší dvanácti let. Už mají rádi dinosaury, dost se jim líbili Krotitelé duchů a zjevně hodně koukali i na české klasiky (třeba na Macha a Šebestovou). Jenže ty psal velikán Miloš Macourek a ne Robert Rodriguez, znuděný prací na seriózních projektech, jemuž nějaké pilování scénářů moc nevoní. Možná jeho Shorts křivdím, ostatně po zkušenostech s trojkou Spy Kids a Žraločákem jim musím tleskat alespoň za to, že se netopí v digitálních pozadích a jen udivují humusnými trikovými potvorami – ale teaser je jednoduše nevábnou smrští, v níž kulí oči protivná děcka a bez vnitřního řádu se řetězí všechny možné nápady, které se do předchozích dětských skopičin nevešly. Bude to znít elitářsky a po teaseru asi i nepatřičně, přesto: Vždycky mi přišlo, že „Rodriguez pro děti“ nemá vkus a nezná míru. A Shorts to můžou potvrdit. I lidé nenadšení z prvního výletu do Hříšného města se pak musí ptát, co je sakra s tím Sin City 2? Jak můžou někoho bavit tyhle pytloviny víc než bouchačky a výstřih Angeliny Jolie?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace