Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Poltergeist | 2014
csfd  imdb
US premiéra: 22.05.2015
CZ premiéra: 21.05.2015
režie: Gil Kenan
hrají: Sam Rockwell, Jared Harris, Rosemary DeWitt, Nicholas Braun, Saxon Sharbino

Poltergeist: Recenze


ikona
Rimsy
Hororové prznění zase jednou na maximu... 

Nový Poltergeist vzešel z producentské líhně Sama Raimiho a po předloňském Evil Dead tak představuje další zbytečný remake hororové klasiky. I když zas tak zbytečný možná ne - Evil Dead si na sebe slušně vydělalo a pokladnička Poltergeistu se jistě naplní i navzdory téhle recenzi. Můžeme se tedy směle bát dalších podobných kousků i v následujících letech. Aspoň dokud bude co vykrádat.

Původní Poltergeist z roku 1982 vznikl sice pod režijní taktovkou Tobea Hoopera, bývá však spojován spíše se Steven Spielbergem, který podle svého námětu napsal scénář a některé scény údajně i režíroval. Přestože z toho vznikla na poměry žánru celkem divná kombinace komedie, rodinného filmu a nadpřirozeného hororu, film má stále spoustu fanoušků a jako odpočinková duchařina funguje dodnes.

Nechat remake režírovat Gila Kenana, který má za sebou dva hravé rodinné filmy, se zpočátku mohlo jevit jako dobrý nápad. Ostatně, tahle látka trochu svérázný přístup i vyžaduje. O to víc zamrzí, že výsledkem je absolutně neinvenční zpracování podle předem jasného konceptu. Dalo se čekat, že se tu nebude nápady tak úplně hýřit, ale nedočkali jsme se jediné originální myšlenky navíc.

Jelikož se jedná o čistokrevný remake, nikdo si očividně se scénářem a jeho možnými inovacemi nelámal hlavu. Za posledních třicet let se ale podobných duchařin a filmů o strašidelných domech objevily spousty, takže zůstává záhadou, kdo mohl takhle rutinnímu a bezkrevnému ztvárnění dát zelenou. Ale abych jen nehartusil, o čem že to vlastně je?


Přehrajte si trailer
Manželé se třemi dětmi se nastěhují do nového domu na předměstí, kde ale tak trochu straší. Předměty létají, stromy a hračky útočí a elektřina teče proudem (ha!). A když uslyšíme dětskou hrací skříňku a dozvíme se, že pod barákem je starý hřbitov, jsou už téměř všechna hororová klišé vyčerpána.

Příběh se bez silnější scén a jakýchkoli překvapení posouvá směrem k vymanění celé rodiny z moci strašidelného domu. Ke konci přibyde akce a zmizí i poslední zbytky logiky, takže závěr sledujete už jen ze setrvačnosti a zcela bez zájmu. A stejně nudně jako film končí i tahle recenze, která by vás měla přešaltrovat zpátky k ověřeným hororovým klasikám, pryč od těchle rychlokvašených předělávek.

Verdikt

avatar3/10

Rimsy

Naprosto zbytečný remake, který není ani poctou, ani smysluplnou aktualizací. Nejlepší scény jsou kopiemi skoro-Spielbergovy skoro-klasiky a po neprošlapaných cestičkách se nová verze nevydává. Vyhozený čas a peníze všech zúčastněných a především diváků.


Podobné filmy


Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  yeniczek

 • avatar5/10

  Ragnarok

 • avatar3/10

  mr.hack

 • avatar6/10

  Spiker

 • avatar3/10

  malylada

 • avatar2/10

  pytlak15

 • avatar3/10

  LiLLZe

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace