Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže | Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 07.07.2006
CZ premiéra: 03.08.2006
režie: Gore Verbinski
hrají: Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Stellan Skarsgard, Naomie Harris

Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Hezká úrodička se nám za poslední týden objevila, neklamný to znak, že hollywoodský mamut se probudil a hodlá rozsévat zkázu v našich peněženkách. A Gore Verbinski bude útočit na ty největší bankovky a nejtěžší mince, o tom už není po zhlédnutí traileru žádné pochybnosti. Druzí Piráti z Karibiku totiž vypadají... epicky. To je slovo, které k jejich popisu použijete, protože první díl rázem vypadá jako česká televizní inscenace. :) ILM se vytáhlo, takže Daveymu Jonesovi a jeho kumpánům to fakticky sekne, jediným trikovým "průšvihem" je víceméně jen podmořská superoliheň, která přátelsky obejme Jackovu loď, ale jsou z ní vidět jen chapadla a to ještě pouhé tři vteřiny, takže si počkáme, co předvede v plné síle. Zbytek traileru je věnován především výbuchům, honičkám a soubojům. Depp si střihne tři kvalitní hlášky, což se zdá býti podprůměrem, ale je jasné, že ho Verbinski netlačí příliš dopředu - diváci vědí, že tenhle pirát bude hláškovat, i kdyby se nechumelilo. Překvapením (jak pro koho) však bude, že Elizabeth Swann stráví s Jackem spoustu času o samotě (což vede právě k několika vychytaným replikám) a přepne se do akčního módu. Co mi jen tahle sequelová emancipace připomíná. Aha, už vím... Mumie se vrací. Film, který jedni nenávidí a druzí milují i s výhradami. Čeká Truhlu mrtvého muže stejný osud? Na tuhle otázku nelze zodpovědět, protože trailer útočí na emoce a snaží se mozek zatemnit všemi dostupnými vynálezy. Je to zákeřné, ale stejně tak i příjemné. Čtyři hvězdičky s velkým pluskem. Na pět mě z toho málo mrazí a cítím v tom trochu moc kalkulu... i když... po třetím zhlédnutí už mě mrazí taky a kolegové naléhají. Takže zvyšujeme. :) Enjoy.

Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pro věrné čtenáře nepřinášíme nic nového, protože teaser se „překvapivě“ naprosto shoduje s klipem, jenž nám před týdnem vyjevil sovětský underground specializující se na záškodnictví na Bruckheimerově marketingové politice. Johnny Depp si tudíž usurpuje mnohem více prostoru, než jaký mu byl svěřen v prvním dílu, což dává sice (nejen vzhledem k oscarové nominaci) smysl, ale nemusí to být tak nutně změna k lepšímu. V duchu sequelových zákonitostí, kde se věří přístupu „bigger, longer, uncut“ (uncut pochopitelně nehrozí :-) se hodně přitvrzuje v Deppově komediantství, až to zapadá spíš do frašky než do pompézní dobrodružné výpravy. Naše názory se možná budou lišit, ale smažení Deppa na ohýnku u mě překročilo onu únosnou mez a přijde mi víc než všechna zakopnutí a mimické úleťárny jednoduše trapné. Teaser samozřejmě není jen o Deppovi (i když Johnny kolonizuje každý záběr, kam mu Verbinski nezakázal přístup), ale akční Keira i dospělejší Orlando rychle zapadají do stínu Kapitána Jacka a klasické akční koláže, o jejichž stokrát ověřených „nakopávacích“ kvalitách nemůže být sporu. Bruckheimer tyhle ukázky umí ošéfovat, takže i když se v nich nic moc nedovíme, i když nás nepřekvapí ani výstavbou ani účinkem, vyplatí se si je párkrát prohnat přes procesor. Alespoň se tím zkrátí čekání na zodpovězení otázky, proč spolu v útrobách dřevěného kola Jack a Will opět bojují...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace