Padesát odstínů černé | Fifty Shades of Black | 2016
csfd  imdb
US premiéra: 29.01.2016
CZ premiéra: 28.01.2016
režie: Michael Tiddes
hrají: Jane Seymour, Marlon Wayans, Mike Epps, Kali Hawk, Fred Willard, Affion Crockett

Padesát odstínů černé: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Marlon Wayans si dělá legraci z erotického hitu, který pobláznil planetu. A docela to bolí.  

Jasona Friedberga a Aarona Seltzera, autory blitek jako Děsnej doják nebo Velkej biják, už naštěstí z Hollywoodu víceméně vykopli, když někomu došlo, že tvoří filmy zábavné asi jako návštěva urologie. Na jejich místo se ovšem vrátil Marlon Wayans, který měl prsty už v prvních dvou dílech Scary Movie, jež spousta lidí z nějakého důvodu považuje za kvalitní parodii. Budiž. O jeho novince Padesát odstínů černé to ale nejspíš neřekne nikdo.

Pochopitelně jde o parodii Padesáti odstínů šedi, filmového a literárního fenoménu, na který zapomněl po pár týdnech každý, kdo má trochu vkus. Nějaké rámcové znalosti o něm však má nejspíš většina lidí a víceméně dokonale spadá do kategorie filmů, z nichž si Wayans dělá legraci. Ne moc dobrá věc, o níž mluví ne moc nároční diváci. Po Paranormal Activity tak teď přišla řada na milionáře s divnými sexuálními choutkami. Padesát odstínů černé kopíruje děj známější předlohy a i když dojde na dělání si legrace z Absolventa, Whiplash nebo Bez kalhot, z devadesáti procent se to fakt točí okolo eroticko-dramaticko-otravného pseudofenoménu. A není to moc zábavné.

 


Přehrajte si trailer
Uznávám, že pár fóru se povedlo a trošku jsem se u nich pousmál a jako pozitivum beru, že i přes očekávatelnou vulgaritu se Wayans celkem uklidnil a vyloženě odpudivých vtipů je tu celkem málo. A ty dva záběry na opuchlá varlata se vydržet dají. Co tu máme dál? Vlastně nic moc. Celý film je z velké části složený z idiotsky podaných odkazů na Padesát odstínů šedi, fyzického humoru třetí cenové a spousty narážek na rasové předsudky o tom, že černoši kradou, mají rádi smažené kuře a prodávají drogy.

Okouká se to po pár minutách. Wayans sám film neutáhne, Kali Hawk je překvapivě normální a občas se pokouší i hrát, ale vzhledem k tomu, že režisér nejspíš většinu času nebyl na place, k ničemu jí to obvykle není. Někdy v půlce jsem začal mít pocit, že všechny ty fóry jsou ve filmu naskládané náhodně a kdyby někdo půlku z nich vyndal, nebo přesunul na konec či na začátek, vůbec nic by se nestalo. A někdy v polovině už bylo celkem unavující na ten neumětelsky natočený blábol bez humoru koukat. Nevidím důvod, proč byste to měli dělat, když jsem to za vás vytrpěl já.

Verdikt

avatar2/10

Mr. HladHodnocení čtenářů

 • avatar3/10

  acheron

 • avatar4/10

  Rokle

 • avatar6/10

  Spiker

 • avatar2/10

  malylada

 • avatar1/10

  filmfanouch

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace