Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Never Let Me Go | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 15.09.2010
CZ premiéra: nestanovena
režie: Mark Romanek
hrají: Keira Knightley, Carey Mulligan, Andrew Garfield, Charlotte Rampling, Sally Hawkins

Never Let Me Go: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Už vidím ty trailery Spider-Mana s "Academy Award Nominee Andrew Garfield". Never Let Me Go má za sebou pár festivalových projekcí a asi nikoho nepřekvapí, že ti méně cyničtí kritici vzpomínají na vytahování kapesníků a nešetří chválou. Fox Searchlight proto vyráží do útoku s mezinárodním trailerem, který jejich dojmy zúročuje, mává větvičkami a nabízí další kupu "oscarových pohledů" ústředního hereckého tria. Tentokrát je ale problém v tom, že se moc tlačí na pilu. Carey Mulligan srdceryvně odvypráví překvapivě velkou část filmu, a přestože se zdrcující tajemství pořád jen naťukává, pro někoho to možná bude zbytečně moc informací. Od půlky traileru navíc začne úřadovat nepříliš pasující písnička, jejíž záskok za upřímnější orchestrálku bolí asi nejvíc. Never Let Me Go tak sice neztrácí svoji schopnost dojímat každým třetím záběrem, v tomhle balení to je ale tak na výstražné tři hvězdy. Takové Pokání se dařilo prodávat omnoho lépe.

Never Let Me Go: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Blíží se nám emocionální pecka roku? Na anglický venkov nás v posledních letech vodil hlavně Joe Wright, teď si ale jeho vizuály a Keiru Knightley půjčil Mark Romanek, aby ukuchtil chytřejší a o dost méně explozivní verzi Ostrova. Never Let Me Go je adaptací hojně oceňovaného románu Kazua Ishigura, a logicky tedy přichází smést kritickou i diváckou obec s prvotřídním obsazením. A vlastně i se vším ostatním, což dává najevo už v prvním traileru. Ten představuje nevinná dítka, snažící se vyrovnat s osudem chodících dárců orgánů, a kukuč Carey Mulligan důrazně vysvětluje, že se máme připravit na nervy drásající hrátky se samotnou podstatou lidství. Michael Bay by se asi divil, proč někdo takovouhle existenciální sondu točí bez lepých blondýn a půlení aut, ale jedna škola, les a pláž dnes bohatě stačí k tomu, aby v člověku vyvolaly pocit úzkosti. Stačí je správně nasnímat, hudebně podbarvit a vysázet na ně opravdově působící postavy, s nimiž začnete soucítit už po pár větách a jednom zoufalém výkřiku. Ve Fox Searchlight zkrátka moc dobře vědí, jak zpropagovat kvalitně vyhlížející drama, tak snad nezklame ani jeho celovečerní podoba.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace