Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Megamysl | Megamind | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 05.11.2010
CZ premiéra: 02.12.2010
režie: Tom McGrath
hrají: Will Ferrell, Brad Pitt, Jonah Hill, Tina Fey

Megamysl: Trailer 3

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Pořád ta samá písnička už od prvního teaseru. Snažil se Cival, snažil se Karel, snažím se i já. Hledáme záchytný bod. Něco, co přesune Megamysl z kategorie „další digitální animák, zííív“ do „vypadá to zábavně“. Jistě, jsou tady plusy: solidní animace, perfektně pasující hlasy ústřední herecké sestavy a standardní trailerové řemeslo, proti kterému těžko vznášet nějaké námitky. A přece zůstává pachuť. Možná by ani nevadilo, že je to výtvarnou stylizací sequel k Úžasňákovým a námětem remake Já, padouch. Jen kdyby tam bylo... něco. Zpívající Pittův superhrdina a rybí parťák zdůrazňující „Black Mambaaaaa...“ jsou slabounkými záchvěvy toho, co se tady snažíme vykutat. Naprostá absence hlášek a gagů je až ubíjející. Naděje ale nezemřela. Už jsme se letos jednou poučili, že DreamWorks Animation neumí dělat lákavé trailery ani na filmy, které mají co nabídnout. Možná se i v tomto případě dočkáme příjemného překvapení a Megamysl bude fungovat tak, jak má. Zatím přetrvává nedůvěra.

Megamysl: Čtyřminutový Comic-Con Trailer

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Kreslenému Ferrellovi se pořád nedaří oslnit. Zatímco policejní vyšilování s Markem Wahlbergem na Comic-Conu neskutečně bodovalo, o panelu Megaminda se zdaleka tolik nemluvilo. Ferrell sice přišel přestrojený za modrého zlosyna s velkou hlavou, ani všechny hlášky Tiny Fey a Jonaha Hilla ale nezvládly diváky přesvědčit, že bude film lepší, než jak se prezentuje ve čtyřminutové upoutávce. Tak tak, pánové s DreamWorks se rozhodli na Conu ukázat prakticky celý úvod filmu sestříhaný do pár minut, jenže co z toho. Pořád to vypadá jako veleprůměrná animáková one man show, které měl raději vládnout původně obsazený Downey. Zapamatování hodné fóry se nedostavují, inspirace Úžasňákovými přetéká z každého políčka, a v současné konkurenci Megamind vlastně ani nemá čím zaujmout. Přerod zloducha v superhrdinu tu asi nebude nikterak sdrcervoucí, protože je Ferrellův modrásek už od začátku jen ukecaným nešikou, a bez tohohle středobodu zbývá jen spousta natahovaných fórů a jeden rozsekaný robot. Ty tři hvězdy tomu úplmě klidně lípnu, ale že by nás po čtvrtém Shrekovi čekalo další "dračí" překvápko si rozhodně nemyslím. Snad se pletu stejně jako u konkurenčního Já, padouch.

Megamysl: Trailer

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Já, padouch 2? Je trochu nefér přirovnávat k fláku, který ještě nevylezl z utajení, ale Megamysl jej v rámci kampaně prostě až příliš zřetelně připomíná. Máme tu hrozivého záporáka, jehož zlovolná mise má vyrobit bezkonfliktní rodinný humor. Snímek, skýtající souboj chlapíka jménem Megamind s hrdinným Metromanem, se pak zřetelněji veze na comicsové nadsázce a sci-fi klišé. Supermanské entrée prokládá žánrově zřetelně ukotvenými fórky, každá druhá scéna má svůj jasný předobraz a snadno byste ji mohly přilípnout ke klasikám z popkulturního dědictví. Velkou výhodou namodralého padoušstva je i brilantní herecké obsazení, jež jde co do hlasové protřelosti na absolutní maximum. Jenže, co z toho, když samotné skopičiny, fackovačky a kulometné dialogové výměny nenesou kýžený efekt? Spíš vyvolávají otázky typu: „A ten humor je kde? To už bylo ono?“. Ferrellovská one-man show se prostě bez Ferrellova protaženého ksichtu neobejde. Stejně jako by se hlas Brada Pitta měl opřít o jeho vycíděný obličejík. Když se navíc neurodí samonosné gagy, je technická kvalita vlastně k ničemu.

Megamysl: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Někdo očividně zaspal loňské léto a pořád si myslí, že Will „čím dál víc připomínám mladšího bráchu Rona Perlmana“ Ferrell může přitáhnout do kina rodiny s dětmi. Můžete namítat, že tentokrát jen nadaboval nějakou digitální potvoru. Ano, ale jeho hlasový projev je tak výrazný a specifický, že vám i po tomhle krátkém teaseru zůstane v megamozku zapsáno: Aha, další ferrellovka. Jen je pro děcka a je animovaná. A nefunguje to. Na malou plochu ať se nikdo nevymlouvá, určitě se dalo předvést něco víc než jen šok z počítačového fujtajbla a trapárnu s magneťákem, která má být pravděpodobně vtipná (pokud to náhodou nepoznáte, tak není – ačkoli uživatel okkac vám bude tvrdit, že všechno, kde zní AC/DC, je boží ;-)). Navíc se to tematicky hodně míchá s... s... no, s tím druhým animákem, ve kterém je hlavní postavou geniální superpadouch. Oukej, obraťme list. Jak to vypadá vizuálně? Ne že bych dokázal odborně posoudit kvalitu animace, ale laickým okem vidím, že je to lepší než Vytrénovaný drak a určitě lepší než Shrek, takže DreamWorks Animation alespoň zlehka poplácám po rameni. Co ale ta výtvarná stylizace? To se vážně nezmohli na nic lepšího než na křížence emzáků z Monstra vs. Vetřelci a Aladinova džina? Palec hluboko dolů.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace