Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Max a maxipříšerky | Where the Wild Things Are | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.10.2009
CZ premiéra: nestanovena
režie: Spike Jonze
hrají: Catherine Keener, Michelle Williams, Forest Whitaker, James Gandolfini, Paul Dano

Max a maxipříšerky: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Točit úplně jiné filmy než ostatní, to zase není taková hračka. Spike Jonze měl ale to štěstí, že pracoval s Charlie Kaufmanem, což je pro dosažení takového výsledku celkem slušný základ. A pak už to šlo příjemnou setrvačností až k dnešnímu Maxovi, který je režisérovým dosud největším filmem – a přichází se představit už podruhé. Původně jsem chtěl napsat, že Spike Jonze zařadil v novém traileru pocitovou zpátečku a omezil se na troušení glos velkých chlapíků v pohádkovém prostředí, ale to jsem si nevšiml, že nejsme v rámci audiovizuálního obžerství ještě ani v polovině. Právě po tomhle pomyslném předělu se totiž rozjíždí klasická obrazově-hudební montáž, která náladou naprosto přesně a dokonale vystihuje „další film Spikea Jonzeho“. Dojímá a je zatraceně líbivá a roztomilá. Ano, je s podivem, že to slyšíte právě od nás, ale dá se to vysvětlit naprosto jednoduše - ač má naše redakce základy v cynickém rýpání a takřka démonickém plivání na všechno zlé, jednou za čas to musí vyvážit nějaká „sluníčková melancholie“, což je čirou náhodou přesně tenhle případ v krystalické podobě (ale na čas si s tím dojímáním zase dáme oraz!). Pozitivní nálady Nekonečného příběhu prýští z Maxe všemi póry, neohrabaní chlupáčci pak působí jako ideální nástroj do tulící nálady v každém záběru se odráží touha být zase chvíli dítětem a propadat takovým příběhů s bezelstnou upřímností. Pokud to na vás taky dolehlo, nebraňte se tomu a klidně tam těch pět nasázejte.

Max a maxipříšerky: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Čekal by někdo od režiséra Adaptace a v Kůži Johna Malkoviche normální film? A čekal by někdo normální trailer? Dost pochybuji. A přesto Spike Jonze zase překvapuje svou vynalézavostí a umožňuje nahlédnout pod pokličku věcí, které by bez něj normálním smrtelníkům zůstaly utajeny. Juno-like-indie trailer nabízí všechny rukopisy Jonzeho práce a kromě toho dokonalou kombinaci pro příznivce Star Wars (Chewbacca!), Nekonečného příběhu a nějakého rodinného filmu z dílny Dannyho Boylea. I když asi ze začátku nebudete příliš chápat, která bije, trailer začne nabírat velmi příjemné obrátky a přelévat se do akčně-dobrodružné roviny, kde obří mončičáci a jeden kluk v šedé mikině s kapucou dělají cool věci a je to docela zábava. Tedy pokud je vám kolem desíti a nebo jste ono pověstné věčné dítě, které by si i dneska pořídilo plyšáka letájícího psa Falca, protože ten hafan je zatracenej frajer. Těžko popsatelná atmosféra ukázky v sobě mísí i cosi ze zmiňované Adaptace, ale to už zase souvisí s tím, jak Jonze ke svým filmům přistupuje – svědomitě, s jasným poselstvím natočit film, který bude bavit hlavně jeho. A protože je to sympaťák až na kost, bude bavit pravděpodobně i vás. Tohle vypadá zatraceně zajímavě i beze slov a nějakého gradačního pásma, které obvykle uvádí do varu. Ukázka zakládá na prosté melancholii a touze nestárnout. Kdo by tomu někdy nepropadal.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace