Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nabít a zabít | Lucky Number Slevin | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 07.04.2006
CZ premiéra: 05.10.2006
režie: Paul McGuigan
hrají: Josh Hartnett, Morgan Freeman, Ben Kingsley, Lucy Liu, Bruce Willis

Nabít a zabít: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nesnáším filmy jako Lucky Number Slevin. Ne že bych brojil proti vyvadlým Ritchieovkám, nebo se štítil filmů, v nichž souloží Lucy Liu (naopak, jen houšť a pokud možno odvážněji!), ale neznám horší pocit, než když vám studio postupně podstrčí tři různé ukázky na jedné kvalitativní i obsahové úrovni. A vy o každé musíte napsat pár řádek, protože jejich provedení se nepatrně zlepšuje s každým dalším dnem stráveným u Ordinace v růžové zahradě, chameleónsky se jim proměňuje grafika, přibývají neviděné záběry a hlavně trvale narůstají technické parametry. Takto jsme od zásilky od kavkazských pirátů doklopýtali přes matný americký trailer ke zlomové ukázce od Applu, která stylem naprosto souhlasí se svými dříve zrozenými bratříčky. Prostřední minuta je dokonce úplně identická, ovšem to by vás nemělo odradit, jelikož loga MGM a Weinsteinů avizují vizuálně nejatraktivnější kousek do sbírky nešťastníka Slevina. Přibylo Bruce Willise, oproti minulu se Josh Hartnett pokochá i jednou explozí a McGuiganovi trikaři si ulevili i u efektního prolítávání oknem v úřadovně Bena Kingsleyho. Má-li některá z trojlístku ukázek aspirovat na čtyři hvězdy, pak je to tenhle kusanec od Applu. Chce to jen dokopat se ke stáhnutí.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Nabít a zabít: US Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Konečně trailer bez zápachu vodky i pochybností, zda za jejím grabnutím nestojí třeba ruská mafie. Pětiminutový undergroundový titán je následován legální návnadou od strýčka Sama, která sice skrývá stejné scénky, průpovídky a situace, ale ve svém jádru je pochopitelně úplně jiná. Každopádně mě pořád nechává chladným. Ne že bych nějak protestoval proti McGuiganovi - v Miluj mě, prosím, jsem ho nepokrytě obdivoval, že z děravého scénáře derivoval docela napínavou a celkově výborně natočenou hříčku. Nic takového v Lucky Number Slevin nezaznamenávám, protože už samotné nasvícení mě při své vybledlosti neskutečně irituje – nějak pořád tuším návaznost na Ritchieho, kterému židé ve dveřích a tmavě filtrovaní nájemní zabijáci vylézali z kamery mnohem efektněji. Zastavování obrazu a šmodrchání postav působí hlavně v první minutě dost jalově, pak možná potěší Lucy Liu (pokud pro ní máte slabost tak jako já), ale přesto... nic po čem byste si chtěli zatrsat kvapík. Naštěstí finiš je jako obvykle do mrtě vypreparovaný, bledé ksichty uvolňují prostor obrazově chutnějším zjevením a s „shaftovskou dechovkou“ je na konec přeci jen vyhráno. Sice za pět minut dvanáct a o výšku Bruceova límečku, ovšem na to se historici už ptát nebudou.

Nabít a zabít: Preview


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ne příliš často se stává, že by se nám do rukou dostala ukázka, jejíž stopáž přesáhne dvě a půl minuty (pokud mě paměť neklame, naposled se tak stalo u Letopisů Narnie). Asi už tušíte, že když touto větou začínám popis traileru, zřejmě opět půjde o onu výjimku potvrzující pravidlo. A máte recht. I přestože regule stanovují délku zhruba poloviční, trailer k Lucky Number Slevin nám představuje film hned v pětiminutovém sestřihu. Velice pravděpodobně nejde o ukázku, která by prošla před zraky nějaké schvalovací komise, což vám mohou napovědět i ruské titulky nad a pod obrazem, ale… čert to vem. Hlavní je, že všichni mluví srozumitelně anglicky a víte, co se děje ;). Výše uvedená synopse je podána formou jakési mikropovídky, během níž bezpečně poznáte prakticky všechno od hlavních postav po nosnou zápletku. Občas padne celkem solidní hláška, kterou střihač náležitě vypíchne, tu a tam se zjeví i relativně příjemná scénka, hodná pousmání (Kingsley vytáhne borokovnici), ale jinak vše odsýpá úplně stejným tempem a onen dlouhý vymezený prostor se tu využívá jen na další a další stejně odříkávané dialogy. Tedy až do času 3:30. Tehdy se začne pozvolna rozjíždět příjemná kytarová vypalovačka od Led Zeppelin a ukázka začíná nabírat zábavnější gradační kontury. Méně se mluví, hraje se víc na efekt, Willis v kloboučku i bez něj vraždí jako o závod a závěrečný sestřih lehce se vymykající jinak velice komorní rovině příběhu dává celé pětiminutovce poměrně údernou tečku. Nelze říct, že by u mě faktor natěšení nabíral nějak obřích rozměrů, ale čuju poměrně nezávadnou zábavu na jednou zhlédnutí, navíc obsazenou tak, že by si o tom spousta význačnějších režisérů mohla nechat zdát. A to se vždycky počítá.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace