Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Lincoln | 2012
csfd  imdb
US premiéra: 16.11.2012
CZ premiéra: 24.01.2013
režie: Steven Spielberg
hrají: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Tommy Lee Jones, Joseph Gordon-Levitt, David Strathairn

Lincoln: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Pořád to není stoprocentní. Spielbergův Lincoln sice papíruje vykazuje všechno, co by měl, a nový mezinárodní trailer se na to nezdráhá sázet. Jenže pořád chybí něco, po čem bych tuhle historickou lekci prostě musel vidět. Vznosné proslovy nejsou poslepovány nikterak působivě a upoutávka vlastně jen stihne odvyprávět základní premisu, podle které se Lincoln musí rozhodnout, jestli chce zrušit otroctví nebo zastavit válku. Jasně, že chce obojí zároveň! Spielberg ale tomuhle boji zatím nevnukl příliš osobitosti a zkrátka... ani ten Day-Lewis člověka nestrhne tak, jak by asi doufal. Možná je to tak trochu kacířství, stále se ale nemůžu zbavit dojmu, že to je celé až příliš nakašírované. Mezi vší tou soudní a válečnou pompou se zatím těžko hledají osobní momenty, což je to hlavní, co by měla režisérská legenda v tomhle filmu protlačit. Jinak si přeci můžeme s klidem pustit nějaký dokument, no ne?

Lincoln: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tak se na to musí! Zatímco první upoutávka spoléhala hlavně na to, že Lincolna zná za mořem každý a že jméno Stevena Spielberga by mělo do kin přilákat diváky ze zbytku světa, teprve teď vidíme opravdové důvody, proč se o film zajímat. Hřmící hudba dodává všem těm velkým prohlášením o zrušení otroctví a urážení Boha na důraznosti, Daniel Day-Lewis si opět říká minimálně o nominaci na Oscara a člověk skoro až přehlédne, že i když se trailer pokouší tvářit velkolepě a láká i částečně i na válečnou řež, jeho velká část se nejspíš bude odehrávat v kancelářích Bílého domu. Ale i tak to celé působí dostatečně velkolepě, ambiciózně a konec konců i oscarově. S koněm a animáky to vloni Spielbergovi nevyšlo, prezident je ale do značné míry hra na jistotu. Doufejme tedy, že tahle upoutávka nekecá a Lincoln nakonec opravdu bude filmem, který si užijí i lidé, co o tomhle prezidentovi ví maximálně to, že nosil divné vousy a k smrti miloval divadlo. 

Lincoln: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ajajaj. Ono to vážně vypadá jako další Amistad. Nažehlený pohled do historie, který se opírá o mocné herce a jejich ještě mocnější paruky. A pod nimi se rodí velká slova, jež se hodí vytesat do kamene, vepsat do ústavy a vypálit do filmového pásu, pokud chcete tedy patosem nadchnout celý národ, anebo utržit pořádné peníze za povinná školní představení. Jasně, nikdo nemůže pochybovat o technické stránce. Řemeslo bude spielbergovsky na výši a i přerod Daniela Day-Lewise do kůže rachitického prezidenta bude nepochybně imponující, hodný nějaké té oscarové nominačky. Ale tematicky film nerezonuje, tedy alespoň ne ve mně, a když vidím ty malebné retrozáběry, laskavý pohled Sally Field (ten se za dvacet let od Forresta Gumpa fakt nezměnil) a dojaté černoušky, mám chuť Spielbergovi vyrvat z ruky sborník Lincolnových projevů a podstrčit mu místo nich scénáře na Interstellar a Minority Report 2. Lincoln totiž kráčí v ušlechtilých šlépějích Válečného koně... a to není dobrá zpráva.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace