Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Let´s Dance: Revolution | Step Up Revolution | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 27.07.2012
CZ premiéra: 30.08.2012
režie: Scott Speer
hrají: Adam G. Sevani, Kathryn McCormick, Ryan Guzman, Jordana DePaula

Let´s Dance: Revolution: Recenze


ikona
Cival
Energické tancování napočtvrté. Má cenu zase pádit do kina? 

Odtočit čtyři díly jedné série v podstatě s identickou zápletkou, to už je sakra velký kumšt. I SAW a Paranormal Activity inovovaly své příběhové vzorce víc než tvůrci Let´s Dance. Samozřejmě, že vymýšlet nové kulišárny na tanečním parketu je trochu složitější: Když se člověk nechce pouštět do velkých extravagancí, víceméně vždycky skončí u jednoduché lovestory fešáka a krásky, zapuštěné do boje partičky „hustě vystajlovanejch týpků a roštěnek“ za lepší svět.

Žádná změna. Opět se nám taneční čísla navěšují na romantické tokání dvou krásných mladých lidí, kteří žijí ve světě, kde námluvy probíhají jak v říši zvířat – samička i samec se vzájemně vábí rozličným natřásáním barevného peří, až se nakonec začnou pářit. V tomhle načančaném kraji nikdo nezapochybuje o slušném vychování slečny, která svým pánevním járkem v mžiku hobluje úd urostlého chlapíka - fyzický kontakt je tu prostě něčím jiným, než známe my, obyčejní smrtelníci, co skončili u mazurky a už jen letmý dotyk jedním prstem správně interpretují jako výzvu k noci plné sexu. Definicí tohohle specifického světa je hlavně taneční číslo na pláži, ve které ústřední pár vystřídá prakticky všechny myslitelné polohy (doggy-style!), aby v rámci tanečního vyvrcholení slečna padla na kolena, roztáhla nohy, sáhla si mezi ně a... mňo, bez nadsázky následuje cosi, co i bez freudovských nadinterpretací připomíná 3D výstřik do kamery. Tohle trumfne nejdřív druhý Avatar.

Ráj chytlavých rytmů, dunivých beatů, dokonalých těl a značkového oblečení je samozřejmě o to úsměvnější, že v něm na první polibek člověk musí počkat dobrou půlku filmu. A že se v něm stopáž vystýlá prázdnými dialogy o správných hodnotách a naprosto nepřesvědčivým sledem klišé, které mají za úkol jen spojit jednotlivá čísla.

Ta jsou sice efektnější než kdy předtím, splňují absolutní videoklipové požadavky a dokonce překvapují originálním výtvarným řešením. Ale pořád jde jen o taneční fetiš, jehož pauzy je nezbytné přetáčet. Prostě takové taneční porno, které v rámci svého ranku nemá konkurenci, ale v republice je vlastně jen pár jeho oddaných konzumentů. Ostatní chtějí za své dvě stovky plnokrevný film. Dostanou ho asi tak stejně jako když si do vyhledávače zadají „x art farewell“.

Verdikt

avatar5/10

Cival


Hodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  Ravenhorn

 • avatar6/10

  yeniczek

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar5/10

  tschrky

 • avatar6/10

  Davies182

 • avatar7/10

  zuzkazrzka

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace