Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Legenda o opilém Mistrovi | Legend of the Drunken Master | 1994
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.10.2000
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jackie Chan, Lau Kar-Leung
hrají: Jackie Chan, Anita Mui, Ti Lung, Ken Lo, Andy Lau

Legenda o opilém Mistrovi: V.I.M.


ikona
imf
jackie chanlegend of drunken masterlegend of drunken master IIlegenda o opilém mistrovi
Jackie na maximu. 

Legend of the Drunken Master je nepřímým sequelem Drunken Mastera z roku 1978 - snímku který Chana vystřelil na hongkongské akční nebe a udělal z něj legendu. Tehdy hrál Jackie ve filmu nezvedeného teenagera, který odjel na převýchovu ke svému strýčkovi, mistrovi Opilé pěsti. Trocha tajtrlíkování, tréninkové sekvence a nakonec geniální souboj s korejským superbijcem Hwang Jang Leem, který ovládal ty nejlepší kopací techniky všech dob (to samozřejmě přeháním, ale tehdy neměl konkurenci). Takový kult si možná ani sequel nezaslouží, ale v roce 1994 Jackie tušil, že Hollywood klepe na dveře a tak se chtěl s hongkongským publikem rozloučit nějak stylově. Za obrovské peníze tak natočil "moderní old school". Zní to hybridně a přesně tak to vypadá. Drunken Master II už nemá onu atmosféru klasických old schoolů z 80. let, ale přesto nevypadá vyumělkovaně a jeho prostředí je dokonale uvěřitelné.

Snímek měl tehdy režírovat Lau Kar-Leung, jedna z legend světa bojových umění, ale jeho staromilské postupy nebyly Jackiemu po chuti. Rozešli se tedy ve zlém a Jackie film dotočil sám (má v tom dostatečnou praxi). Na výsledku je vidět snaha o nepřetržitou chanovskou komedii, která staví akční scény a dialogové přestřelky prakticky na stejnou úroveň, díky čemuž film nestačí zpomalovat a vy si pro změnu nestíháte uvědomovat, že Jackie hraje teenagera, ačkoliv je mu čtyřicet a že jeho matku hraje Anita Mui, která je o devět let mladší než on. To jsou holt ty paradoxy. Přesto všechno skvěle funguje a když se zrovna neleští sitcomové kvality, předvádí Chan a jeho stunt team to nejlepší ze svého repertoáru. Prvního Jackieho demonstrace Opilé pěsti je úžasná a to i přesto, že lze vysledovat neviditelnou pomoc od drátů (Jackie už tehdy nebyl nejmladší). Timing a bezprostřednost akčních scén vám zaručeně nakopnou srdeční tep a škarohlídi přestanou mumlat, že tohle tedy není Wong Fei-Hung jak si ho představovali (na sérii Once upon a Time in China v téhle rubrice určitě taky dojde).

A pak je tu finální souboj, ve kterém Jackie "ong-bakovsky" vyřídí hned několik silných protivníků - maníka s bičem, korejskou stíhačku Ho Sung-Paka a především svého bodyguarda Kena Lo, který tu vyvádí s nohama takové věci, až se vám zatočí hlava. Ale nechci přehánět... Pokud máte hongkongskou akční násobilku ve svojí DVD poličce, pak zřejmě sami tušíte, že Police Story má lepší akci, filmy se Sammem a Biaoem jsou zábavnější a v Božské relikvii jsou hustější kaskadérské kousky. Jenže Drunken Master II se pokusil zkombinovat všechno a povedlo se mu to tak učesat, že bych se nebál ho pustit vlastní matce. A o tom to občas bývá. Pokud tedy máte v Jackieho filmografii velké mezery, zkuste se po Drunken Masterovi II poohlédnout. Neshání se snadno, ale o to víc si ho pak budete vážit. :)

p.s. Sekyrkový gang samozřejmě rulez.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace